Ehe olemine tähendab end mitte võrrelda teistega ja olla selline nagu oled, soovimata olla keegi teine. See tähendab olla just praeguses hetkes - nii erakordsena kui sa parasjagu oled.

Kas märkate seda pidevat enesetõestamist? Seda märkab iga nurga peal. Me justkui peaksime välja võitlema koha, et siin maailmas eksisteerida. Me peame justkui tõestama, et oleme piisavalt head, targad ja ilusad, et saada osa maailmaruumist ja elust endast. Kas me mitte ei saanud sündides juba kaasa õigust eksisteerimiseks, et olla kaunid ning ainulaadsed? Mõelda ja elada selle järgi on oskus, kuid omandatav ja õpitav.

Mantra: ''Ma ei pea kellegile ega millegi tõestama, et mul on õigus elada. Ma ei pea saama ilusamaks, targemaks ja paremaks, et olla mina ise. Ma võin selleks kõigeks saada, aga see on boonus, mitte eesmärk. Ma olen juba praegu erakordne, kordumatu ning armastatud.''

Kujuta hetkeks end antud ruumi, kus oled. Ning iseenda kõrvale pane selline inimene, kellena sa enda meelest õnnelik oleksid. Milline ta välja näeks? Kuidas ta riietuks? Milline oleks ta kodu? Kus ta töötaks ja millised oleksid ta töökaaslased? Mis tunnetega ta hommikul ärkaks? Milline oleks tema kaaslane? Millised sõbrad? Milline see inimene oleks? Ning nüüd mõtle, kas tõesti sa saavutaksid soovitud õnne sellise inimesena. Oled sa veendunud, et just selline elu teeks sind õnnelikuks?

Tihti me soovime olla kellegi moodi ja võrdleme pidevalt enda elu kellegi teise eluga. Telekast tundub kellegi teise elu just see, mida sooviksime. Reklaam ja massimeedia vormib meie arusaamasid ilusast elust. Oled sa vahel mõelnud, et soovitud õnn saabub siis, kui sa oled tõeliselt sina, tõeliselt ehe?

Vastus ongi ehedus ja lihtsus. Vastus ilusaks ja õnnelikuks eluks. Miski meie sees soovib pidevalt olla ehe, just sellisena, nagu sa oled siia maailma sündinud. Tõelisele sinule ei meeldi need väärarusaamad, mis on kaasa antud lasteaias, koolis ning edasises elus. Ta tahab olla just tema ise. See miski, mis meie sees seda pidevalt nõuab ongi müstiline rahulolematuse tunne, mida paljud tunnevad.

Ole sina ise. Just sellisena nagu sa oled. Sa oled imeline just sellisena. Eriline. Vaimustav. Ainulaadne. Erakordne. Kordumatu. Jumalik. Armastatud ja hoitud.

Kui oluline on seda meeles pidada! Liiga tihti me unustame selle. Liiga tihti võrdleme end teistega. Alati on keegi meist parem, kaunim, targem ning edukam. Ja tõsimeeli me usumegi, et kui me peaksime saama kaunimaks, kõhnemaks, paremale ametikohale või ilusama kodu oleksime me õnnelikumad, paremad ja täisväärtuslikumad. See on meelepete.

Ma olen terve elu tahtnud saada pikemaid juukseid. Sain ja päris mitu korda. Uskusin, et just nüüd olen tõeline naine ja mehed jumaldavad mind. Jumaldasidki, aga mitte päris mind. See oli võlts ja nüüd oma lühikeste juukstega olen palju õnnelikum, olen lähemal iseendale ja läbinisti ehe.

Terve elu olen unistanud saada paremat vormi. Pool aastat tagasi, kui Eestisse tagasi tulin olin, imeväel saanud peenemaks, mitte midagi tegemata. Küll oli tore, inimesed ütlesid häid sõnu ja komplimente. Ma ei saaks öelda, et see mind õnnelikumaks tegi. Ma muutusin õnnetumaks, sest ma nüüd pidin koguaeg jälgima, mida söön, kui palju ja kas ikka trenni teen - kõik see oli nii väsitav.

Seega, mina enam ei usu sellesse imelisse elusse, mis saabub siis, kui me saavutame millegi või kellegi, millest unistame. Me peaksime saavutama hoopis neid asju, mis on tõeliselt meie hinge lähedal ja tõeliselt meie. Olema ehedad. Kui vähe tänapäeval seda ehedust kohtab, aga selle tunneb juba kaugelt ära. Nii kaugelt nagu tunned ära hommikuse kohvi ja kaneelisaiakeste lõhna ära kohalikust pagarist.

Kui tahad oma elu muuta, siis ole ehe. Loobu võltsidest arusaamadest ja sellest, mis või kes sind õnnelikuks muudaks. Õnnelikuks saad sa siis, kui oled see, kes oled, teed neid asju, mida tahad ja elad sellist elu, mis teeb su õnnelikuks.

Keegi ei saa öelda, kuidas sa peaksid oma elu elama, see imeline valem on vaid sulle teada! Leia see üles!

Kui palju on sinu elus neid ehedaid inimesi? Kas sa märkad, kui hea ja lihtne nende seltskonnas on olla? Mitte millegi pärast pole vaja muretseda, sa saad nendega olla lihtsalt sina ise. Kas ka sina ei tahaks teistele sellist seltskonda pakkuda? Et ka sinu seltskonnas oleks sama hea, kerge ja piirideta olla?

Autor: Tuuli Mäemat

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid