Meie elu planeedil Maa mõjutavad Kuu ja Päikese rütmid, sidudes meid Elu suure tsükliga. Sõna "aasta" on mugandatud variant vanemast väljendist "ajastaega", mis peegeldas hästi aja kulgemist ühest aastaajast järgmisse.

Aastaaegade vaheldumine on sünni, surma ja taassünni katkematu tsükkel. Aja liikumise jälgimine ja taipamine on meie esivanematele väga oluline olnud - häälestamaks ennast ja oma toimetusi aja kulgemisega pärivoolu, samasse rütmi ja energiasse. Sel viisil on saadud oma ellu ja toimetamistesse väge ja jõudu.

Pööripäevadest on olulisimaks peetud just kevadist pööripäeva. On ju iidsed megaliitrajatisedki orienteeritud kevadise pööripäeva esimese päikesekiire tabamiseks - sellel hetkel on lahti paljud energiamaailma väravad. Meie esivanemad on kevadist pööripäeva nimetanud Ussimaarjapäevaks, üheks Maaema päevadest. Selle päeva energia suur vägi kumab läbi ka talle kristlikus kalendris omistatud seletusest: just kevadisel pööripäeval kohtus Neitsi Maarja Suure Vaimuga ja sünnitas talle 9 kuu pärast poja. Selle kogemuse sügavus elab tänase päevani meie kõnepruugis: kui oleme eriti jõuliselt oma sisemise väega kontaktis, siis oleme VAIMUSTUNUD (millestki, kellestki). Selles seisundis tunneme ennast eriliselt ärksana, kirglikuna, energilisena, jõult ja vaimult võimsana. Vaimustunud olemine ja armastus on kogemused, mis avardavad ja laiendavad meie taju ja võimete piire, aitavad ilmale tuua uusi projekte. Kevadine pööripäev on parim aeg vaimustumiseks, et Universumi jõude õrnalt soovitud suunas juhtida.

Kevades aktiveerub leebe idatuule ja vee elemendi energia. Jää maal ja vees sulab, saades mänglevaks puhtaks ja selgeks veeks. Voolates Suure Vee poole pühib vesi oma teelt takistused ja mittevajaliku. Vesi annab jõudu, mängib, peseb, kergendab ja tervendab. Traditsiooniliselt on vee elementi oma liikumises, muutumises ja mängulisuses seostatud naiseliku energia ja tunnetega. Jäine maa sulab ja soojeneb, jäädes viljakalt ootele. See on valguse, ärkamise, uute alguste, külvamise, kasvamapanemise aeg, küllusele alusepaneku aeg.

Kevadise pööripäeva energiatega kontaktisaamiseks on hea paluda abi iidselt Põhjala jumalannalt Freyjalt. Teda on peetud viljakuse, kire, sünni, surma, taassünni ja pidutsemise jumalannaks. Freyja sõidab Maad ja Taevast ühendaval vikerkaaresillal kuldses kaarikus, mille ette on rakendatud metsikud kassid. Freyja on ülimalt teadlik oma seksuaalsusest ja ihadest, ta õpetab meid tundma mõnu luksusest, oma atraktiivsusest ja füüsilistest naudingutest. Freyja kannab viljakuse sümbolina kullast ja merevaigust kaelakeed nimega Brisingamen. Müüdi järgi pidi Freyja kee endale saamiseks magama nelja kääbusega, kes kehastavad nelja elementi - maad. õhku, tuld ja vett, mis koos ja tasakaalustatult toimides tagavad viljakuse. Sümboliseerides eluringi katkematust, kannab Freyja endas lisaks kirele ka kaastunde energiat, aidates nii armastajaid kui ka sünnitajaid, temas on nii Neitsi Maarjat kui ka Veenust.

Kevadise pööripäeva rituaal

Kuidas siis kevadisel pööripäeval vaimustuda? Pole vahet, kas teed seda üksinda või koos mõttekaaslastega. Korrasta, riieta ja valmista ennast ette justkui tähtsaks saatustmuutvaks kohtumiseks. Kujutle oma lemmikpartnerit - pole vahet, kas on ta Su elus hetkel olemas või mitte- ja valmistu temaga kokkusaamiseks. Pane selga oma parimad riided, milledes tunned ennast eriti naiseliku või mehelikuna. Ettevalmistuste käigus heida ka pilk oma elule, oma suhetele partneriga, lastega, lähedastega, kolleegidega, oma tööle ja kodule. Kus Sa oma eluga praegu oled?

Järgmisena valmista ette koht rituaali läbiviimiseks - on see siis metsasügavuses või Su oma toas. Tähista altarikoht idasuunas, pane sinna endale olulised esemed või sümbolid, anumaga vesi ja tuli kas lõkke või küünaldena. Loo Püha Ruum enda ümber, vajadusel kasuta muusikat, viirukit, kõristit, trummi.

Hinga sügavalt, tunneta maad oma jalgade all, Universumi lõputust oma pea kohal. Jälgi oma keha, kuula oma südame rütmi ja jõudu, taju oma mehelikku või naiselikku olemust, oma vastupandamatust ja ainulaadsust. Pane silmad kinni ja lama, istu, seisa või liiguta ennast justkui tantsides, kuidas parasjagu soovid. Kujutle nüüd end lähenemas oma lemmikpartnerile - aeglaselt, teineteist vaadates ja imetledes. Vaata ja taju temast kiirgavat imelist naiselikku või mehelikku jõudu ja luba oma kehal januneda ta puudutuse järele ja elektriseeruda magus-valusas ürgselt kirglikus ootuses. Ja Su süda avaneb armastusele.

Esita nüüd oma palve Suurele Vaimule - mida Sa oma ellu soovid ja mil viisil see peaks toimuma. Kujutle võimalikult täpselt, kuidas Sa oma elu siis elad. Palve energia võimendamiseks palu sedasama ka oma lähedastele ja kõigile olenditele maa peal ja maa all. Seejärel lase oma palve lahti ja luba Suurel Vaimul otsustada ja tegutseda. Tunneta jätkuvalt oma partneri kohalolekut ja särisevat tõmmet teie vahel. Kui soovid, siis liigu, häälitse, tantsi ja luba juhtuda sellel, mis peab juhtuma. Sest kõik, mis tuleb, on hea.....

Autor: Katariina Liisa Martens, psühhoterapeut

Allikas: Teraapia.com