Kuidas me und näeme?

Võib-olla sind üllatab, et kõik inimesed näevad igal öösel und. Ent ärgates on unenäod meelest läinud - see on väga tavaline. Üheks põhjuseks on see, et ollakse stressis või üleväsinud. Või ehmatab sind üles äratuskell. Siis "hüppab" su unenäokeha tagasi füüsilisse kehasse ja hirmutab unenäo mälestused minema. Õppida oma unenäosõnumeid lahti mõtestama on üks viise, kuidas nende mäletamisele kaasa aidata.

Värvilised elavad unenäopildid on muidugi ideaalsed, ent paljud inimesed näevad unenägusid mustvalgena. Nende loomevõime on võib-olla alla surutud, samuti võivad olla pärsitud nende tunded ja ihad. Nad võivad isegi tunda, et on füüsiliselt, emotsionaalselt, mentaalselt või spirituaalselt "kinni kiilunud" oma töösse või suhtesse või on neil probleeme loovusega. Justkui oleks värvid nende elust kadunud, ja seesama peegeldub ka unenägudes. Inimesed, kes end väljendavad ja ütlevad, mida mõtlevad, näevad tavaliselt rikkalikke eredaid unenägusid.

Teine asi, mis unenägusid mõjutab, on toitumine. Väga tähtis on varustada oma keha õige ja tervisliku kütusega. Ei saa toppida bensiinipaaki moosisaia ja loota, et auto ikka veel hästi sõidab. Su keha on su püha sõiduk - selle eest tuleb hoolitseda ja seda õigesti kasutada. Tasakaalus toiduvalik hoiab su keha terve ja erksana ning siis on ka su unenäod samasugused.

Müüdid unenägemisest

Oled sa kunagi mõelnud: Oh, ma nägin seda inimest unes lihtsalt seetõttu, et sain eile temaga kokku? See pole päris õige. Kui sa natuke järele mõtled, saad aru, et näed päeva jooksul tuhandeid igasuguseid asju ja olukordi, aga öösel ei näe sa sugugi neid kõiki unes. Niisiis, teeme kohe selgeks, et sa ei näe kedagi unes seetõttu, et kohtusid temaga samal või eelmisel päeval. Tegelikult on asi selles, et mingi kujund või inimene võib olla võtmeks, mis avab ukse teatud unenäkku, mida pead nägema. Su kõrgem mina paneb selle võtme seniks ära, kuni seda läheb vaja, et sulle unes mingi sõnum edasi anda.

Teine tavaline väärarvamus on, justkui põhjustaks mingi toit õudusunenägusid või paneks sind teatud asjadest und nägema. Tervislikuma toiduvalikuga inimestel on võimsamad unenäod, aga toiduvalik ei pane sind veel mingi konkreetse sisuga unenägu nägema. Sellegipoolest võib sul olla halva kvaliteediga, rahutu uni, kui ergutad end enne magamaminekut terava toidu ja kofeiiniga või vaatad vahetult enne und telerit. Samuti katkestavad rahustavad ained nagu alkohol või unerohi sügava taastava REM-une tsükli, mis ei lase sul näha piisavalt palju unenägusid, ehkki su organismi tervis seda tegelikult vajaks.

Kui näed mõnda pöörast unenägu, siis seetõttu, et pead kätte saama selles peituva võimsa sõnumi. Võib-olla ei pööranud sa sellele informatsioonile tähelepanu, kui seda sulle leebemal viisil pakuti. Sinu inglid tahavad su tähelepanu võita. Nii et kui näed mõnda üpris metsikut unenägu, tuleks mediteerida ja küsida: "Millist sõnumit ma peaksin kuulma?"

Unenäosõnastikud ja universaalsed unenäosümbolid

Ehkki unenäosõnastikud on laialdaselt kättesaadavad, pole sul neid vaja - sa ise oled oma unenägude kõige parem tõlgendaja. Tegelikult võivad sõnastikud sind isegi eksitada, kui püüad oma unenäo kujundeid tõlgendada. Et unenäosõnastik on kirjutatud lähtuvalt selle autori vaatenurgast, võib sellise subjektiivse käsitluse usaldamine juhtida sind kõrvale unikaalsest sümboolikast, mis sellel on sinu unenäo kontekstis. Näiteks kui näed punast värvi kirena, võib teine inimene seostada seda vihaga. Ja teine näide - lillekimpu nähes võid pidada seda tähelepanelikkuse avalduseks, südamest tulevaks, ent ajutiseks kingituseks. Seetõttu tõlgendaksid sa seda kujundit kui üleskutset nautida hetke, sest varsti on see läinud. Ent teisele inimesele võivad värsked lilled tähendada romantilist armastust, küllust või midagi toredat, mis tulevikus ees seisab. Ent kellelegi võib lillekimp tähendada hoopis leina, haigust või kurbust.

Ehkki sümbolite tähendus inimeseti erineb, on neil teatud universaalseid tähendusi. Näiteks on vesi emotsioonide või alateadvuse arhetüüpne sümbol. Lisaks sellele üldisele tähendusele võid arvesse võtta ka oma isiklikku tähendust. Näiteks kui lisada veele omadussõna sügav, on tähenduseks sügavad emotsioonid. Seetõttu sümboliseerib sügavas vees ujumine sügavaid tundeid. Aga kui sa vett kardad, lisab see veel ühe tähenduse: sügavalt hirmutav olukord. Ent kui vesi tähendab sinu jaoks naudingut ja paradiisi, võib sügav vesi sümboliseerida suurt armastust ja tugevaid emotsioone.

Pea alati meeles, et ainult sina tead, mida nähtud kujundid tegelikult tähendavad. Et unenäod on mitmekihilised, on oluline võtta nende uurimiseks aega, pidades silmas kõiki neid külgi, mis võiksid unenäo lahtimõtestamisel midagi tähendada.

Sinu unenäokeha

Igaühel on oma unenäokeha. Vahel nimetatakse seda astraalkehaks, peenkehaks või valguskehaks, aga kõik need terminid tähendavad üht ja sama. Su unenäokeha sulandub su füüsilisse kehasse üsna samamoodi nagu su aura. See koosneb peentest võnkeenergiatest, mis on seotud su tšakratesüsteemi ja auraga. See toimib energeetilise sõidukina, mis sel ajal, kui su keha magab, uurib teistes paikades mittefüüsilisi tasandeid ja teisi aegu. Vahe on selles, et tunned end kergemana ja võid lennata.

Oma unenäokeha vaadeldes näeksid naha asemel tuhandeid tillukesi tähti ja universumeid. Sa märkaksid ka hõbedast nööri, mis on kinnitatud su nabapiirkonna külge ja toimib päästenöörina. See laseb sul uurida teisi paiku ja leida seejärel tagasitee. Kui ärkad, aitab see sul jälle füüsilisse kehasse siseneda. Sellega oled seotud kuni elu lõpuni.

Unenäoteejuht

Meid pole jäetud üksi oma unenägusid uurima. Sinul - nagu kõigil teistelgi - on sündimisest saadik olemas armastav, kaitsev, isiklik "unenäoteejuht", kellel on tähtis kaitseingli roll, ja sa võid oma teejuhti nimetada ka "unenäoingliks". Ta võib olla keegi su lahkunud lähedastest, õpetaja, ingel, peaingel, spirituaalne teejuht või keegi muu, kes kannab jumalikku armastust ja valgust.

Su teejuht on sinuga igal öösel ja igas unenäos, ta toetab ja kaitseb sind. Teejuhid on teiste maailmade valvurid ja nad toovad sulle informatsiooni, mis on oluline su heaolu ja kõrgeima hüve seisukohast. Kui keegi, näiteks su surnud vanaema, soovib anda sulle teatud sõnumi, siis laseb su teejuht ta sinu unenäotasandile. Teistel juhtudel tegutseb see olend nagu valvur ning ajab minema madalamad energiad, et hoida sind negatiivsete ja õudusunenägude eest.

Kutsu magama heites kohale oma unenäoteejuht, kes sind kaitseb ja juhatab, ning täna teda, kui ärkad.

Inglid unenägudes

Inglite unes nägemine annab sulle su teekonnal innustust ja toetust. See võib panna sind liikuma positiivsete ja tervislike muutuste suunas või on nagu väike müks, mis julgustab sind edasi minema. Sa võid unes näha teatud kindlat inglit või sul võib olla tunne, et ingel on sinu juures. Mõlemal juhul on ingel su unenäos põhjusel, et anda sulle juhatust, sind kaitsta ja julgustada. Ärgates avastad, et oled õnnelikum ja su süda on tulvil soojust ja armastust.

Ka peainglid võivad tegutseda koos unenäoteejuhiga. Nad on tohutud ja võimsad olendid, kes vaatavad kaitseinglite järele. Neil pole piire, nad on teistest inglitest ülemad ning võimelised aitama paljusid inimesi korraga. Mõned peainglid pakuvad oma abi unenäo kaudu ja teised aitavad sind unenäoks ette valmistuda. Järgnevalt nimekiri peainglitest koos nende unenäo-ülesannetega.

 • Peaingel Miikael: kaitse ja väe andmine; probleemide lahendamine
 • Peaingel Rafael: tervendavad unenäod; keha ravimine une ajal
 • Peaingel Raguel: probleeme lahendavad unenäod, mis on seotud pere ja sõpradega
 • Peaingel Jofiel: su unenägemisümbruse, nagu toavõi voodi, ettevalmistamine magamajäämiseks
 • Peaingel Haneil: su kolmanda silma avamine; ühendus Kuu tsüklitega unenägude nägemiseks
 • Peaingel Gabriel: prohvetlike sõnumite toomine
 • Peaingel Raziel: töö sinuga eelmiste elude unenägude kaudu
 • Peaingel Metatron: su unenäokeha korrastamine ja puhastamine, valmistades seda ette unenägemiseks
 • Peaingel Uriel: töö probleeme lahendavate unenägudega

Unenäoks ettevalmistumise ja unenäo meeldejätmise tehnikad

Nagu mainisime, näeb igaüks igal öösel und. Isegi kui sa kunagi oma unenägusid ei mäleta, on olemas teatud tehnikad, mille abil sa ei kaota ärgates unenägude sõnumeid. Hoolitse oma füüsilise keha eest ja tegele stressiga, ent proovi ka järgmisi vahendeid ja tehnikaid uneks ettevalmistumiseks. Sa võid teha neid harjutusi täpselt nii, nagu need on kirja pandud, või kasutada teejuhina, et kujundada välja oma meetodid.

Afirmatsioonid

Afirmatsioon on positiivse sisuga väide, milles sa annad enda kohta midagi teada. See on palve või taotlus, mis keskendub soovitud tulemusele.

Unenäoks ettevalmistumise ja unenäo meeldejätmise tehnikad

Kui ütled afirmatsioone enne und, siis häälestavad nad sind öisteks rännakuteks. Nad valmistavad ette su ümbruse ja energeetilised võnked - samamoodi kui häälestaksid muusikainstrumenti. Taotledes midagi positiivset, teed lukust lahti mõistmise väravad ja tuletad meelde oma unenägude sügavamad tähendused.

Järgnevalt mõni näide uneafirmatsioonidest. Vali neist üks, pea meeles taotlust ning korda seda, kuni tunned oma südames positiivset energiat.

 • Mu unenäod on alati rahulikud ja tervendavad.
 • Mu unenäod on mu kõrgeimaks hüvanguks.
 • Mulle meeldib und näha, sest see annab mulle suurema loomevõime.
 • Ärkvel olles on mul kaasas unenäo potentsiaal.
 • Kui astun üle läve, mis viib sellest maailmast teise, olen maagilistel rännakutel, mis on tulvilvapustavaid võimalusi.

Sinu unenäokamber

Ümbrus mõjutab su emotsionaalset ja mentaalset seisundit. Kui magama jääd, mõjutavad tunded su meelt kogu öö, niisiis on tähtis luua une ajaks rahulik õhustik. Olgu su magamistuba su isiklik unenäokamber. Järgnevalt paar lihtsat nippi, kuidas oma ümbrust unenäoks ette valmistada.

 • Kasuta magamistoas rahustavaid siniseid, rohelisi ja maa värve. See annab rahuliku une. Lisa detaile, mis teevad toa intiimseks, hubaseks ja rahulikuks - olgu su tuba su pelgupaik.
 • Pööra tähelepanu peeglitele magamistoas; need on teiste energiate väravad. Kui katad peeglid enne magamaminekut kena kangaga, siis suled selle portaali.
 • Pane oma padja alla "unenäopadi". Täida väike kotike ürtide ja lilledega, tilguta neile aroomiõli - see kõik on selleks, et esile kutsuda teatud unenägusid. Kui paned unenäopatja puju, suurendab see su selgeltnägemisvõimet ja toob eriti selged unenäod. Lavendel aitab samuti selgeltnägemisele kaasa. Pane valmis pliiats ja paber, et saaksid unenäod üles kirjutada. (Me räägime sellest hiljem.) Hoia neid voodi lähedal.
 • Enne magamaheitmist korda afirmatsiooni või taotle teatud unenägu või teemat, mida tahad unes näha. Kutsu kohale oma unenäoteejuht, samuti teised olendid, nagu peaingel Miikael. (Parimate tulemuste saavutamiseks tee seda igal õhtul.)
 • Valmista endale unenäoaltar. See saadab su alateadvusele sõnumi, et unenäod on sulle olulised. Su altar toob tuppa pühadust. See mõjutab su ümbruse energiat, muutes selle võnked vastavaks unenägudele, nii nagu paneksid raadio mängima unenäokanalile. Järgnevalt soovitused selle altari valmistamiseks.

Unenäoaltari ettevalmistamine

Tee väikesest lauakesest või tualettlauast oma unenäoaltar. Selleks sobib kas või puukast. Värvi see ära või kaunista värvilise kanga või teiste materjalidega, nii nagu sulle meeldib. Aseta isiklikud pühad esemed altarile, et täita nende võngetega altari energiat. Sellised esemed on nagu toidu maitsestamine: vürtsid lisavad oma nüansi ja tõstavad esile maitset ning samamoodi tugevdavad su unenägu esemed, mille oled oma altarile asetanud. Võid kaunistada altari kauni riidega, huvitavate materjalidega, ennustamiskaartidega, kuivatatud või värskete lilledega, piltidega, merikarpidega, kristallidega, kirja pandud afirmatsioonidega või millegi muuga, mis sind inspireerib.

Sa võid lisada altarile ka hooajalisi või ajutisi esemeid. Võib-olla on sul teatud olukord, millega tuleb mõnda aega tegeleda. Sellisel juhul võid leida eseme, mis seda olukorda esindab, ja panna selle altarile üheks ööks või kuni tunned, et probleem on leidnud lahenduse. Siis võid asendada selle mõne teise esemega või sinna ka mitte midagi panna. Katseta! Naudi seda, kuidas sa muudad ja teed ümber oma maagilist altarit, mis asub su isiklikus unenäokambris. Võta mõni hetk aega oma altari külastamiseks ja mediteeri selle juures, enne kui magama lähed.

Muusika

Muusika jõuab su alateadvusesse, mõjutab su meeleolu, mõtteid ja seisundit. Mõtle, millist tüüpi muusikat sa praegu kuulad, või mõtle viimase kuuldud loo peale. Millised muusikažanrid ja muusikud sulle tavaliselt meeldivad? Milliseid tundeid nad sinus tekitavad? Muusika on unenäo ettevalmistamisel oluline. Sa võid kuulata muusikat end voodisse minekuks valmis seades või voodis enne und, ent oluline on mitte magama jääda, kui teler või raadio mängib. Su alateadvus korjab üles kõik, mis seal räägitakse, olgu positiivse või negatiivse, ning see mõjutab su emotsioone nii unes kui ilmsi. Et su uneaeg oleks hea, kuula enne und rahustavat muusikat. Sa võid valida muusika, mis äratab tunded, mida tahad tunda ka oma unenägudes. Näiteks kui tahad programmeerida end tähereisiks, siis aitab sellele kaasa elektronmuusika, mis sisaldab trummimängu või galaktikate ja kosmoserännakutega seostuvaid helisid. Sa võid kuulata mis tahes muusikat, kui see on positiivne ja tõstab meeleolu ning tekitab tundeid, mida tahad tunda oma unenäos.

Küünlaleegi vaatlemine

Küünlaleeki tuleb vaadelda keskendatud taotlusega. See on võimas tehnika mitte ainult unenägudega tegelemisel, vaid ka ennustamise, manifestatsiooni ja meditatsiooni puhul. Kõigepealt vali küünla värv. Värv toetab teatud energiavõnkeid, mis tugevdab teatud tüüpi unenägusid. Näiteks vastab sinine viiendale tšakrale ning sümboliseerib rahulikku sisemist tõde ja suhtlemist. Kui valid sinise, aitad kaasa unenägudele, mis on seotud sisemise tõe otsimise ja suhtlemisega. Kui oled küünla välja valinud, võta mugavalt istet, pane küünal turvalisele kohale (näiteks altarile) ja süüta see. Vaatle küünalt rahulikult, keskendudes leegile. Tuli muudab ümber ehk "põletab ära" energiad, mida pead enne unenägemist vallandama. Küünla värviga taotled teatud tüüpi unenägusid, mida tahaksid oma rännakul läbi elada. Peale värvisümboolika võid "laadida" küünalt ka taotluse või afirmatsiooniga.

Veemaagia

Oluline on oma unenäokeha igal õhtul enne voodisse minekut ette valmistada. See aitab sind tagasi tulla täieliku teadlikkuse juurde, kui hommikul ärkad. Ava maagiline unevärav järgmise meeldiva rituaaliga:

Enne voodisse heitmist täida klaas veega. Hoia seda kahe käega oma südame või päikesepõimiku juures (rinnakorvi keskel).

Ütle afirmatsioon "Mu unenäod on selged". Joo pool klaasi vett ära. Pane klaas enda lähedale. Hommikul võta klaas, mis on poolenisti vett täis, ja hoia seda mõlema käega oma südame või päikesepõimiku juures. Ütle teine afirmatsioon, mis on seotud unenägude meeldejätmisega: "Nüüd mäletan ma oma unenägusid selgelt ja detailselt." Joo ära ülejäänud vesi. Seda harjutust tehes hakkad meeles pidama üha rohkem unenägude detaile.

See unenäorituaal toimib! Miks? Füüsiline keha koosneb peamiselt veest. Veest koosneb suur osa vereringest ja rakkudest. Kui ütleme afirmatsioone klaasi käes hoides, siis muudab see vee molekulaarset ehitust, sulandades sellesse su taotlused. Vee joomine "täidab" su keha taotlustega. Sa äratad selle lihtsa tehnikaga oma unenäokeha ning mäletad unenägusid.

Päeviku pidamine

Päeviku pidamine on parim unenägude meeles pidamise tehnika - tee see endale harjumuseks! Mida rohkem sa üles kirjutad, seda rohkem detaile mäletad. Ideaalne on see, kui kirjutad unenäod üles iga päev, kohe pärast ärkamist või nii kiiresti kui võimalik. Algul ei pruugi sa eriti palju mäletada. Ent kui päeviku pidamist jätkad, võid peagi hämmastuda, kui palju sul meeles on.

Sul läheb vaja märkmikku, kuhu oma unenäod üles kirjutada, ning ära kasuta seda mingiks muuks otstarbeks. Samuti läheb sul vaja pastakat - jällegi, kasuta seda vaid unenägude ülesmärkimiseks. Hoia märkmikku ja pastakat öökapil või mõnes muus kohas oma voodi juures. Hommikul ärgates enne millegi muu tegemist võta pastakas ja kirjuta märkmikku kuupäev. Seejärel pane kirja kõik, mida sa unenäost mäletad, kaasa arvatud ümbrus, inimesed, helid, tegevus, sündmused, see, mis sul seljas oli, emotsioonid, värvid ja su tunded ärkamisel. Kui suudad meenutada ainult punast kinga, siis pane see ikkagi kirja! Meenuta võimalikult palju detaile. Mida rohkem sa päevikusse kirjutad, seda rohkem detaile sulle meenub.

Kuupäeva ülesmärkimine on vajalik, et saaksid teiste unenägudega võrreldes leida teatud mustreid või suundumusi. See on oluline, sest iga su unenägu on teatud vihje; koos moodustavad need niidid suurepärase vaiba, mis jutustab loo. Võib-olla saad sa ühe sõnumi tervest hulgast unenägudest, mis pole pealtnäha omavahel seotud... ja teada saad sellest oma unenäopäeviku abil. Sa märkad maagilist sidet, kui seda loed.

Märkus: Sul võib olla päeva jooksul juhuslikke mälupilte, mis tuletavad unenägu meelde. Need on nagu unenäo pusletükid. Mis tahes võib neid põhjustada - kohad, inimesed, sündmused. Hea oleks kaasas kanda väikest märkmikku, kuhu saaksid need päeval üles märkida. Hiljem võid need unenäopäevikusse ümber kirjutada.

Unenägudest rääkimine

Rääkida pärast ärkamist kellelegi oma unenäost ja kirjeldada selle üksikasju võib olla võimsaks vahendiks. Mida rohkem sa oma kogemusi kirjeldad, seda rohkem detaile sul meelde tuleb. Räägi kellegagi, keda usaldad, näiteks sõbra, pereliikme või partneriga. Need vestlused loovad püha sideme ja toovad inimesed üksteisele lähemale. Unenäomaailm on väga intiimne, see avab su südame ja sa oled haavatav ning side teise inimesega tugevneb mitmel tasandil. Kui õpid rohkem tundma unenägude sümboolikat, soovid ka oma vestlustes nende võimalikke tähendusi uurida.

Kunstiloome

Unenäos esinenud kujundite joonistamine ja maalimine avab su südame ja meele, nii et oled neile mälestustele vastuvõtlikum. Kui väljendad oma unenägusid kunstivormis, muutuvad need selgemaks ja võimsamaks. Ära muretse sellepärast, milline su kunst välja näeb - lihtsalt mine vooluga kaasa ja naudi oma loomevõimet. Sul pole vaja kasutada lõuendit ega molbertit, vaid võid unenäod visandada unenäopäevikusse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid