Kehakeel

Universum on tekkinud miljardeid aastaid tagasi ning meie maa, inimesed, loomad, linnud, puud ja putukad on üks osa sellest. Meie keha koosneb samadest elementidest nagu tähed taevas - kaltsium, magneesium jne. Iga süsteem, millele me igapäevaselt tähelepanu ei pööra nagu uue elu loomine, sündimine, söömine, seedimine, suremine on osake keerulisest mehhanismist.

Looduses on iga pisimgi detail hästi läbi mõeldud ja toimib kui õlitatult. Me ei pea mõtlema selle peale, kuidas miljonid osakesed meie poolt söödud toidu "juppideks" lahti võtavad ja transpordivad selle täpselt õigesse rakku meie kehas. Vaatame kasvõi lapse eostamist, kasvamist ja sündimist - see on ju puhas ime ja ometigi nii iseenesest mõistetav.

Meil pole aimugi sellest, kes me tegelikult oleme ja kui võimsad ning lõpmatu potentsiaaliga me oleme.

Igale liigile siin maapeal on oma loomuomane elurütm, omad seaduspärasused ja isegi toit. Kui toita looma või lindu toiduga, mida loodus ei ole talle ette näinud, siis ilmnevad neil varem või hiljem terviseprobleemid. Näiteks looduses olles siil ise lehma käest piima ei saa aga kui inimene siilile piima annab, joob ta hea meelega. Tulemuseks aga pole kahjuks kaltsiumist tugevate kontidega, vaid hoopis rikutud seedesüsteemiga siilike. Ka inimesega on sama lugu kui tarvitada toitu, mis ei ole looduse poolt inimesele "disainitud", siis varem või hiljem ilmnevad mitmesugused hädad ja terviseprobleemid.

Kuigi inimese ja looma kehad funktsioneerivad sarnaselt, on inimene nagu isearenev alge, mis teebki inimese loomadest erinevaks. Loomadel on kõik oskused instinktidena juba sündides kaasa pakitud. Inimene peab aga terve elu õppima elamist ning ei pruugi seda isegi elu lõpuks ära õppida.

Meie kuulume maale, mitte maa ei kuulu meile

Tänaseks on inimene looduslikust eluviisist kahjuks väga kaugele võõrdunud. Inimene eirab igal võimalikul viisil loodusseadusi ning üritab end pidevalt loodusest ja loomulikust elust eraldada. Loomulikust elurütmist eraldumine ja tahtmine loodusest üle olla on viinud meid tasakaalust välja.

Me ei oska enam loomulikult hingata ja süüa, kardame sünnitada ja oleme kaotanud oskuse ennast tervendada, meid valdab energiapuudus, hirm elus hakkama saamise ja haiguste ees. Loomuliku ja loodusliku elu juurde tagasi pöördumine ei tähenda seda, et peaksime minema tagasi kiviaega või koopasse, see on tagasiminek Eedeni aeda ehk tagasi paradiisi.

Inimesed ise elavad ja mõtlevad oma elu keeruliseks ning tegelevad seetõttu tihti ebaoluliste ja ebavajalike toimingutega. Liigselt ülistatakse aju ja alahinnatakse südame ja keha tähtsust. Ehk teisisõnu usaldatakse liiga vähe oma sisemist tarkust ja intuitsiooni ning toetutakse rohkem pealtnäha mõistusele arusaadavatele faktidele. Inimesed võtavad oma keha nagu see oleks ainult transpordivahend, mis kannab nende pead.

Aju töö ei ole loomulikult ebaoluline, kuid kuulates rohkem südame häält ja tunnetades oma keha on inimene lõppkokkuvõttes õnnelikum, tervem ja rohkem iseenda, looduse ja teiste inimestega tasakaalus, kui ainult mõistuse häält kuulda võttes. Sellesuhtes ongi meie keha targem, kuna tema teab loodusseadusi ja annab meile märku kui midagi on valesti.

Tunne ja kuula oma keha, sest sinu keha räägib sinuga

Sinu keha räägib Sinuga sadades keeltes läbi erinevate sümptomite, nagu haigused, valud, vaevused, aga ka läbi heaolu tunde, läbi kerguse ja tervise. Keha räägib Sulle isegi sellest, milline toit Sulle sobib ja milline mitte. Tavaliselt me lihtsalt kuulame kas oma ego või juba välja kujunenud arvamust oma mõistuses, mis aga ei pruugi sugugi ühtida sellega, mis meie kehal meile öelda on. Seega on väga oluline saada teadlikuks oma kehakeelest ja osata sellega koostööd teha. Inimese keha on tohutult tark, peaksime seda rohkem usaldama.

Kuidas oma keha kuulata?

Oma keha kuulamine ei tähenda enda isudele järgi andmist. Kuigi meile endale võib vägagi tunduda, et keha andis meile signaali süüa koheselt ära üks koogilõik, jäätis või vorstijupp. Pärast söömist võib tekkida ka selline mõnus heaolutunne, mis oleks justkui tõestuseks nagu oleksid andnud oma kehale seda, mida ta vajas. See on aga vägagi ekslik.

Isud ja isude rahuldamisele järgnenud mõnutunne on sinu peas, mitte kehas. Sageli räägib keha hoopis vastupidist. Oluline on jälgida igat märki oma kehal, mitte ainult enesetunnet, mis tekib koheselt peale söömist. Näiteks, vaata end natuke lähemalt, kui terve sa siis tegelikult oled ? Millised on sinu juuksed, küüned, nahk? Esineb sul valusid, haigestumisi, terviseprobleeme? Oled sa tujukas või väsinud? Sedasi võid jätkata lõputult. Kui leiad, et kõik on sinu keha juures suurepärane, siis on ju hästi. Kui ei, tuleb hoolega vaadata, mida oled valesti teinud.

Hiina meditsiin ja Ajurveeda õpetavad, et inimese keha on terve siis, kui ta on harmoonias. Toit on üks vahenditest selle harmoonia saavutamisel. Sobiva toidu söömise järgselt tekib jõu juurdevool ja paraneb enesetunne. Kui peale sööki tekib väsimus (rammestus), peavalu või muidu halb enesetunne, ei sobi toit keha ainevahetustüübiga.

Kui aga teatud toitumisharjumuste juures püsivad tervisehäired, siis võib tähendada toidu vähesust või ülesöömist, toidu ühekülgsust või liialdamist teatud toiduainete rühmadega. Näiteks, rohke magusa ja rasvase toidu söömise tagajärjel tekib seesmine kuumus, mis võib avalduda vistrike ja teiste mädanike näol.

Rohke külma iseloomuga või lihtsalt külmkapitoidu söömine põhjustab niiskuse kuhjumist ja lima kogunemist, mis võib avalduda kõhulahtisuses, väljaheite vormituks muutumises, rögaerituse tekkes või naistel vooluse ilmumises.

Ülesöömine nõrgestab põrna ja magu, mille tulemuseks on kõhupuhitus, isutus, röhitsemine ja kõhuvalu. Alatoitlus muudab organismi nõrgaks ja haigustele vastuvõtlikuks. Rasvane ja raskeltseeditav toit õhtul muudab une rahutuks ja soodustab lima kogunemist.

Kuulsalt Hiina arstilt Sun Simiao'lt pärineb mõte, et teisi ravimeetodeid tuleks kasutada ainult siis, kui toitumise korrigeerimisega haigusest võitu saada ei õnnest.

Inimene ei eksisteeri ainult füüsilisel tasandil, vaid ka vaimsel, hingelisel ja emotsionaalsel. Kõik tasandid on omavahel seotud ja kooskõlas. Näiteks, kui meid tabab emotsionaalselt mingi shokk, siis väljendub see ka füüsilises kehas mõne haiguse näol. Kui oleme vaimselt kurnatud, on kurnatud ka meie keha. Kui jätame asju, mida peaksime välja ütlema, enda teada, siis võib see lõppeda angiiniga. Kui saame teate lähedase surmast võib see mõjuda inimesele nii rängalt, et organismis hakkab arenema vähk. Kui aga lahendada vaimsel tasandil oma elus mingi probleem, siis paraneb ka füüsiline keha.

Üha rohkem teadlasi ja arste aktsepteerib teaduslikke uurimusi, mille kohaselt traumaatilised elusituatsioonid peegelduvad ajus ning närvi-, hormonaal- ja immuunsüsteemis, kaasa arvatud DNA rakkudes.

Haigus iseenesest ei ole halb, kuna aitab organismil terveneda. Sinu kohus on oma keha kuulata ning kui jääd haigeks, siis targem on mitte kohe ravimitega haigussümptome hakata maha suruma, vaid püüda mõista, millest selline situatsioon on tekkinud ning see ära lahendada. Sel viisil saad ravida oma haiguse algpõhjust. Näiteks metameditsiinis ravitakse inimest kui tervikut, arvestades kõiki tema tasandeid, põhinedes loodusseadustel ja loomulikul tervenemisel.

Lõpetuseks

Liiga tihti takistab miski meie sisimas söömas õigeid toite. Me ise seame endale emotsionaalsed, füüsilised ja psühholoogilised piirangud. Me kardame muutusi ja oma harjumustest vabanemist, ükskõik kui halvad need ka poleks. Mida rohkem sa endaga tegeled ja püüad iseend ning kogu maailma võtta tervikuna, seda rohkem tunnetad energia olemust kõiges.

Positiivne energia vool ja tervislikud toidud hoiavad sind tugeva ja tervena. Negatiivne energia vool ja ebatervislikud toidud muudavad sind väsinuks ja haiglaseks. Ära oota tagajärgi, tegele põhjusega nüüd ja praegu.

Armastus on kõige suurem positiivne energia. Armasta ennast, oma keha ja teisi inimesi kogu maad ja universumit.

Meie keha tervendab end ise, meie keha on tugev,
Maa tervendab meie keha, maa on tugev,
Päike tervendab meie keha, päike on tugev,
Vesi tervendab meie keha, vesi on tugev,
Õhk tervendab meie keha, õhk on tugev,
Armastus tervendab meie keha, armastus on tugev....

Me oleme tugevad ja terved kui me hoiame iseennast, oma maad, vett ja õhku ega saasta neid mürgiste ainetega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid