Käes on kaamos, inimesed on väsinud ja neid vaevab energiapuudus. Aasta lõpul on ka energiavarud lõpukorral. Looduses on talv pime aeg, see on rahu ja puhkuse aeg. Kui inimene tahab tervena püsida ning kevadel energiast tulvil olla, peaks ta talvel puhkama. Paraku paneb elu meile omad tingimused peale ja tuleb ka talvel tegutseda.

Looduses on talvel energia väga sügaval, näiteks juurtes. Kui nüüd mõelda inimese peale, siis võiksime samuti harrastada selliseid tegevusi, kus me ei too energiat liiga keha pinnale, milleks on näiteks suur füüsiline aktiivsus, kus me kõvasti higistame. Sellega kaotab inimene päris palju vajalikku sisemist energiat, mida oleks tegelikult vaja kevadeks, et ärgata üles ja avaneda uuesti.

Kui õhtul voodisse minna, siis võiks asetada käed kõhu peale, rinnaalusesse piirkonda ning hakata niimoodi sisse hingama, et kõht paisub ja käed tõusevad. See on kõhuhingamine. Öeldakse, et see piirkond, millega me hingame, sinna ka energia läheb. Naba all on piirkond, mida nimetatakse alumine tan tien ehk üks meie energiakeskustest. See on koht, kus peaks tavaliselt energia olema. Kui me oleme erutunud, ärritunud või võitlusolukorras, siis energia tõuseb alati üles. Ja seda ongi vaja, et sellest olukorrast välja tulla. Aga kui nüüd energia jääbki ülemisse kehapiirkonda kogu ajaks, siis see tekitab rahutust ja ärevust. Tänapäeval tegelikult väga paljud inimesed hingavadki ainult keha ülemise osaga. Kui aga viime hingamise alakõhtu, siis ka energia läheb sinna ja sisse tuleb rahu ning me saame paremini uinuda.

Autor: Rene Bürkland

Kuula Rene Bürklandi Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!" ja vaata tema menuraamatu "Tervise Alkeemia" kohta.

* * *
Alkeemia neljas sünnipäev:

Kolmapäeval, 25. novembril Tallinna vanalinnas asuvas Hobuveskis (Lai 47)

Kell 18 uksed ja kõned
Kell 19 Alkeemia Akadeemia & R2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus: "Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö" - Rene Bürkland, Adik Levin, Evelin Ilves, Helena Väljaste

Lisaks jutuvestja Erki Kaikkonen, helivõlur Silver Sepp ja lahe atmosfäär

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15.- on müügil kauplustes Muusa (Tõnismägi 2 ja Telliskivi 60)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid