Kõikide probleemide esimene raviaspekt on muidugi ennetus, seega võikski alustada sellest, et mitte üle süüa. Kuid kui on ikkagi olnud selline pikem lauas istumine ja võibolla ka on võetud pisut napsu, siis siin on paar väikest nippi, millega ennast aidata.

Esimese asjana võiks laua taga jälgida seda, et ei tasu end kohe täis lahmida, vaid eelkõige tuleb kuulata, mida su keha ütleb. Tuleb süüa aeglaselt ning kui kõht on täis, siis tuleb natukene liigutada.

Võib kasutada ka Hiina meditsiini nippe, millega seedimist parandada. Väga hea abimees raskema toidu seedimiseks on viirpuu marjad: need ergutavad mao tööd ning nendest tehtav tee leevendab raskustunnet, lisaks alandab viirpuumarjadest tee ka kolesterooli ja vererõhku ja parandab südame veresoonte olukorda.

Lisaks aitavad seedimist parandada mandariini koored, kuid kindlasti ei tasu kasutada nende mandariinide koort, mis meil poes müügil on. Tuleb kasutada spetsiaalselt selleks otstarbeks mõeldud koori.

Kui seedimise tuli on inimesel piisavalt tugev, siis reeglina me saame kõigest seedimisega seonduvast jagu. Selleks, et see seedimise tuli tugev hoida, peaks vältima temperatuurilt külmi sööke ja jooke, vältida võiks näiteks ka liiga suurel hulgal toortoite ja piimatooteid. Seevastu väga hästi mõjub seedimisele ingver - seda võib juua nii teena kui ka toidu sisse panna.

Pühadelauas võetakse ikka aegajalt ka napsi ja Hiina meditsiin soovitab seejuures samuti alustada sellest, et jälgida, mida meie keha teeb. Kui ikkagi ärgates on kõva pohmell, siis võiks hommikul mineraalvett juua, et taastada keha vee- ja mineraalainete varud.

Autor: Rene Bürkland

Kuula Rene Bürklandi Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!", uuri lähemalt tema raamatu "Tervise Alkeemia. Hiina meditsiiniline lähenemine tervisele ja haigustele" kohta ning vaata Hiina meditsiini keskuse kodulehte tervisealkeemia.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid