Bielefeldi ülikooli bioloogiateadlased on teinud vapustava avastuse: professor dr Olaf Kruse bioloogiateadlaste meeskonna liikmed on esmakordselt kinnitanud, et üherakuline rohevetikas nimega Chlamydomonas reinhardtii ei ole mitte ainult võimeline fotosünteesiks, vaid kasutab ka alternatiivset energiaallikat: nimelt suudab see energiat ammutada teistelt taimedelt. Uuringu leiud avaldati möödunud nädalal online-ajakirjas Nature Communications, mida väljastab tunnustatud ajakiri Nature.

Lilled vajavad kasvamiseks vett ja valgust ning sama kehtib ka inimeste puhul. Meie füüsilised kehad on nagu käsnad, mis imevad endasse kõike ümbritsevat. "Täpselt seepärast on olemas teatud inimesed, kes tunnevad end ebamugavalt kindlates inimrühmades, kus energia ja emotsioonid on liialt segunenud," ütleb psühholoog ja energiaravitseja dr Olivia Bader Lee.

Taimed kasutavad fotosünteesiks süsihappegaasi, vett ja valgust. Mitmete eksperimentide käigus kasvatas professor dr Olaf Kruse koos oma meeskonnaga rohevetika liigi Chlamydomonas reinhardtii mikroskoopiliselt väikese kultuuri ja avastas selle jälgimise teel, et kui neid üherakulisi taimi ähvardas energiapuudus, siis suutsid nad ammutada energiat kõrval asuvast taimsest tselluloosist. Rohevetikad eritavad ensüüme (niinimetatud tselluloosiensüüme), mis tselluloosi "seedivad" ja väiksemateks suhkruosadeks lagundavad. Need osad transporditakse seejärel rakkudesse ja muudetakse energiaallikaks, mis võimaldab vetikal kasvamist jätkata.

"See on esimene kord, kui sellist käitumist on täheldatud taimses organismis," ütleb professor Kruse. "Rohevetika võime tselluloosi seedida on vastuolus kõigi seni kirjutatud käsiraamatutega. Teataval määral võib öelda, et näeme siin taime, mis sööb teist taime." Praegu uurivad teadlased, kas seda käitumismustrit võib leida ka teistes vetikaliikides. Esialgsed leiud viitavad sellele, et asi on tõepoolest nii.

"Kui energiauuringud tulevaste aastate jooksul rohkem arenevad, siis näeme lõpuks seda nähtust ülekantuna ka inimestes," väitis Bader-Lee. "Inimorganism sarnaneb suuresti taimega, sest see ammutab vajalikku energiat, millega toita oma emotsionaalseid seisundeid, ning võib sisuliselt anda energiat rakkudele või stimuleerida kortisooli teket ja rakke kataboliseerida, sõltuvalt inimese emotsionaalsest ajendist."

Bader-Lee annab mõista, et bioenergia valdkond areneb tänapäeval üha kiiremini; taime- ja loomariigi uurimiseks läbi viidud uuringud avaldavad ja demonstreerivad juba varsti ka seda, mida energia metafüüsikud on kogu aeg teadnud – inimesed võivad tervendada üksteist lihtsalt energia ülekandmise teel täpselt samamoodi nagu taimedki.

"Inimesed võivad energiat neelata ja end tervendada teiste inimeste, loomade ja mis tahes muude looduse osade kaudu. Seepärast ongi looduses viibimine paljude inimeste jaoks sageli nii meeliülendav ja ergastav," leidis ta.

Siin on viis energiavahendit, mille abil võid sa puhastada end ümbritsevat ruumi ja takistada energia väljavoolu, samal ajal teiste inimeste energiat vallandades:

1. Keskendu iseendale ja maanda end. Kui oled keskendunud oma spirituaalsele minale (mitte oma analüütilisele küljele või egole), siis tajud sa otsekohe, kui miski on sinu vahetusse ruumi tunginud. Kui sa oled end täielikult maandanud, siis võid kergesti vallandada ka teiste inimeste energiat ja emotsioone ühes enda kavatsusega oma maanduse kaudu.

2. Võta vastuseisuta hoiak. Kõik see, millele me vastu seisame, hakkab meile külge. Kui sa tunned end ebamugavalt mõne kindla inimese või rühma seltsis, siis ära kasuta enda kaitsmiseks vastuseisu, sest see üksnes hoiab võõrast energiat sinu vahetus ümbruses lõksus. Astu vastuseisuta hoiakusse, kujutledes oma keha selge ja läbipaistvana nagu selget klaasi või veepinda. Kui keegi sinu pihta mingi tahtliku negatiivsuse heidab, siis liigub see sinust otse läbi.

3. Võta enda isiklik auraruum omaks. Meie kõigi keha ümbritseb energeetiline aura. Kui me seda aurat ise ei oma, siis võimaldame võõral energial sellesse siseneda. Teadvusta endale oma aura piire (umbes käsivarre ulatuses kõikjal sinu keha ümber, üleval ja all) ning võta seeläbi omaks enda isiklik vahetu ruum.

4. Puhasta end energeetiliselt. Kuldsel värvil on kõrge vibratsioonitase, millest on kasu võõra energia eemale peletamisel. Kujuta oma aura kohal kuldset dušiotsikut (umbes meetri kõrgusel sinu peast), lülita see sisse ja lase puhtal kuldsel energial voolata läbi sinu aura ja keharuumi ning väljuda sinu maanduse kaudu. Sa tunned end kohe puhta ja värskena.

5. Kutsu tagasi oma energia. Kui meil on vahetus ruumis meie oma energia, siis on teiste inimeste energial sisenemiseks vähem ruumi. Kui me aga keskendume teistele inimestele ja projektidele, siis levitame mõnikord oma energiat ka kaugemale. Loo enda vaimusilma pilt selgest kuldsest päikesest hõljumas mõni meeter oma pea kohal ja lase sellel hakata magnetiks, mis tõmbab kogu su energia tagasi endasse (ja puhastab seda kuldse energia abil). Siis too see energia aura kohalt tagasi alla ja oma keharuumi, vabastades oma energia tagasi enda isiklikku vahetusse ruumi.

Autor: Michael Forrester

Michael Forrester on spirituaalne nõustaja ja motivatsioonikoolitaja

Tõlkis: Joonas Orav

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid