1. Muuda oma kodu hubaseks. Kuna väljas on rõske ja hing ihkab soojust, on nüüd hea aeg süüdata küünlad ning teha ahju või kaminasse tuli. Soovi korral võid põletada viirukit või valida oma lemmiklõhn aroomilampi, et ka aroomiteraapia abil tuju tõsta. Sobivaimad on apelsin, bergamot, geraanium, lavendel, roos, sandlipuu.

2. Kutsu sõbrad külla ja valmistage koos maitsev ja sisemiselt soojendav õhtusöök. Mis võiks olla toredam kui eriline õhtu koos parimate sõprade ja hõrgutava toiduga? Valmistage koos mõni eksootiline ja põnev roog, mis pakub elamusi nii toidu valmistamise ajal kui ka süües.

3. Luba endale suussulavaid naudinguid. Kõik teavad, et šokolaad teeb tuju heaks. Naudi oma lemmikšokolaadi või tassikest kuuma kakaod. Neil on teaduslikult tõestatud tujutõstev toime. Loe šokolaadi heade omaduste kohta lisa SIIT.

4. Vaata mõnda head filmi. Olgu selleks komöödia, romantika või hoopis mõni märulifilm. Lase end kaasa haarata põnevatest seiklustest ja suurtest tunnetest. Veel parem kui leiad endale mõne huvipakkuva seriaalis, siis jätkub põnevust kauemaks.

5. Luba endale teatri-või kontserdielamus. Sügishooajal on kultuuriürituste valik eriti lai, mine hea sõbraga või armsamaga kontserdile või vaatma mõnda etendust ning peale seda nautige kohvikus kuuma glögi.

6. Mine loodusesse! See on parim teraapia, mis toimib alati. Pane kindlasti selga sobiv riietus, et tuul ja vihm tuju ei rikuks ning külmetust ei tekiks. Võta kaasa termosega maitsvat taimeteed ja värskelt küpsetatud pirukaid ning retk loodusesse võib alata.

7. Külasta mõnda mõisa. Eestimaal on mitmeid kauneid ja renoveeritud romantilisi mõisakomplekse. Enne uuri pisut mõisa ajalugu ja legende, et end kohaga kurssi viia. Naudi looduse ja ajaloo ilu ning soovi ja võimaluse korral võid veeta mõisas ka luksusliku öö.

8. Loe head raamatut. Mine raamatupoodi või raamatukokku ja vali endale kaashaarav lugemine. Kui eelistad pigem ajakirju sirvida, siis raamatukogus on hea võimalus tutvuda ka vanemate numbritega.

9. Mine spaasse. Naudi veemõnusid, lase saunakuumusel külm kehast välja ajada ning hellita end massažiga. Erinevaid massaažiliike on kümneid, alates õrnast aroomimassaažist kuni tugeva spordimassaažini. Vali endale sobiv ning sa tunned, kuidas keha ütleb "aitäh!".

10. Õpi midagi uut. Olgu selleks mõni võõrkeel, ehete valmistamine või hoopis tantra. Vali mõni põnev kursus või koolitus, et oma ellu uusi tutvusi ja huvitavaid kogemusi tuua.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid