1. Need, kes eelistavad tumedat šokolaadi, tunnevad vähem vajadust tarbida liiga magusaid, soolaseid ja rasvaseid toite. Tume šokolaad aitab hoida veresuhkru taseme kontrolli all.

2. Tume šokolaad aitab võidelda kroonilise väsimuse sündroomiga, sisaldades looduslikke aineid (fenüületüülamiini), mis peletavad väsimuse, tekitavad inimesele heaolutunde, parandavad tuju ning vähendavad stressi.

3. Tume šokolaad sisaldab magneesiumit, mis leevendab PMS-i, krampe, paistetust, väsimust, depressiooni ja närvilisust.

4. Tume šokolaad võitleb keharakke kahjustavate vabade radikaalidega, sest sisaldab sarnaselt punasele veinile, õuntele, küüslaugule ja teele, rohkelt antioksüdante.

5. Šokolaad on südamele hea. Igapäevaselt pisut tumedat šokolaadi söövatel inimestel on kuni poole väiksem tõenäosus surra infarkti.

6. Šokolaad sisaldab flavonoide, mis takistavad veresoonte lupjumist ning millel on ka kolesteroolitaseme alandamisele märgatav mõju.

7. Tume šokolaad on tõeline supertoit, sisaldades rauda, kaaliumi, kaltsumi, magneesimi, vaske, ning vitamiine A, B1, C, D, E. Suurepärane aseaine vitamiinitablettidele.

8. Šokolaadi ühes peamises koostisosas kakaovõis sisaldub rohkelt steariinhapet, tänu millele ei tõsta šokolaadi söömine vere kolesteroolitaset ega suurenda seetõttu ka südame-veresoonkonnahaigustesse haigestumise riski.

9. Tume šokolaad parandab ka ajuvereringet, mis omakorda aitab mõjutada kognitiivseid omadusi – näiteks tajumisvõimet, probleemide lahendamist, mõtlemist ning loovust.

10. Tumeda šokolaadi söömine pikendab eluiga. Olles täis kasulikke aineid ning mõjudes kehale igati positiivselt, on šokolaadil oluline roll inimese tervise ja eluea pikkuse seisukohalt.