1. Elu ei ole õiglane - lepi sellega.

2. Maailmal on ükskõik, milline on Sinu enesehinnang. Sinult oodatakse, et saavutaksid midagi, alles peale seda saad ennast hästi tunda.

3. Sa ei hakka kohe peale kooli lõpetamist teenima suuri summasid. Sa ei saa firma juhiks enne, kui oled selle nimel vaeva näinud, selle välja teeninud.

4. Kui sa arvad, et Su õpetaja on kõige karmim, siis oota, kuni oled kohtunud oma bossiga.

5. Burgeri müüjana töötamine ei alanda Su väärikust. Vanavanematel oli sellise töö kohta teine arvamus, nad nimetasid seda võimaluseks.

6. Kui midagi kihva keerad või ebaõnnestud, ei ole see Sinu vanemate süü, ära hädalda vaid õpi oma vigadest.

7. Enne Sinu sündi ei olnud Su vanemad nii igavad, nagu nad praegu Sulle tunduvad. Nad muutusid sellisteks, tegeledes Sinu arvete tasumisega, Sinu riiete pesemisega ja kuulates kui ägedaks ning kõvaks tegijaks Sa ennast pead. Nii et enne, kui oma vanemate põlvkonna hukka mõistad ning vihmametsasid päästma ruttad, proovi ise enda järelt koristada ja ise enda eest hoolitseda.

8. Sinu kool võib olla on oma õpilased liigitanud võitjateks ja kaotajateks, aga elu ei ole seda teinud. Mõnedes koolides antakse Sulle võimalus arvata õigeid vastuseid nii mitu korda kui tahad. Tegelikus elus selliseid võimalusi ei ole.

9. Elu ei ole jagatud semestriteks. Sa ei saa suvesid vabaks ning väga vähesed tööandjad on huvitatud kaasa aitama Su eneseotsingutele. Tegele sellega omal vabal ajal.

10. Televisioon ei ole tegelik elu. Päris elus peavad inimesed tegelikult lõpuks kohvikust lahkuma ja tööle minema.

11. Ole kena kõigi vastu, ka nende kes on nohikud ja veidrikud. Võib juhtuda, et kunagi on nendest keegi Su tööandja.

Tõlkis: Siret Antsov