Keegi ei ole unistuse kaaslasega kohtunud kodus istudes ja oodates, millal kuller ta kohale toob. Tuleb kasutada kõiki võimalusi – vallaliste kohtumisõhtud, vallaliste hobigrupid, vallalistele mõeldud seminarid ja tegevused. Ära heida kõrvale paremat sorti kohtinguteenuseid ega ajalehtedes tutvumiskuulutuste avaldamist, kui arvad, et see võiks äratada sellise inimese tähelepanu, keda sa otsid.

Lisaks sellele, et silmast-silma inimestega kohtud, soovitan sul valikuvõimalusi laiendada ka oma hindamiskriteeriume laiendades. Mida kitsam ja üksikasjalikum su nõudmiste nimekiri on, seda piiratum on sinu ettekujutus vastuvõetavast kaaslasest ja seda vähem on sul valikuid. Enese teadmata heidad kõrvale tuhandeid potentsiaalseid kaaslasi veel enne, kui neil on avanenud võimalus su südant võita. Anna võimalus kohtingukaaslastele, kelle välimus, teod ja mõtted erinevad sellest, millega sa harjunud oled. Isegi kui sa enda meelest niimoodi kaaslast ei leia, avardad niiviisi iseennast ja see avardab su kaaslaste valikut.

Samuti tahaksin hetkeks rääkida enesesabotaažist, mida olen paljude vallaliste juures tähele pannud. Osaliselt ilmneb see selles, et ei minda kodust väljagi, et partnerit otsida, või kui minnakse, siis pannakse rangelt paika mõned konkreetsed omadused, mis potentsiaalsel kaaslasel kindlasti olema peaks. Ent sageli väljendub enese saboteerimine käitumises, mis peletab võimalikke kaaslasi garanteeritult. Üks mu hiljuti uuesti abiellunud sõber märkis mulle, et paljud naised, kellega ta vallaliseaastatel kohtamas käis, astusid ise reha otsa. Kui ma täpsustust küsisin, luges ta ette mitu käitumismustrit: negatiivne jutt eelmiste kohtingukaaslaste või suhete teemal, oma välimuse või tarkuse mahategemine, üleüldine negatiivne suhtumine, eriti vastassoo teemal, esimese paari minutiga kaaslase juures millegi taunimisväärse leidmine, esimesele kohtingule hilinemine ja mingi vabanduse leiutamine, eelmiste suhete luhtumises ainuüksi kaaslase süüdistamine, kättesaadavuse väljendamine, kas siis seksuaalses või muus plaanis, ning kui teine vastavalt sellele käitub, siis häbistamine või demonstratiivne lahkumine. „Nüüd ma mõtlen, kas tegin ise sama,“ tähendas ta.

Hoia silmad ennasthävitava tegevuse suhtes lahti. Kaaslast otsides on põhiline olla positiivne, aus, suhtlev ja avatud uute inimestega kohtumisele, ning jääda nii enesekindlalt kui võimalik iseendaks.

Rohkem mul sel teemal öelda ei ole, sest ma usun, et rohkem polegi võimalik teha. „Õiget“ inimest tabada püüda on mõttetu ettevõtmine. Seda saab teha ainult su alateadvus ja tõenäoliselt ei vaimusta sind eriti see, millega ta lagedale tuleks. Ainus, mida sa partnerit valides teadlikult teha saad, on otsida sellist inimest, kes on endast teadlik ning valmis tegema püsiva armastuse saavutamiseks vajalikku tööd.

See ei ole sinu süü, et sa ei ole püsivat armastust veel leidnud, aga sinu kohus on selle leidmiseks teha seda, mida vaja. Kui sul on suhetes esinenud korduvaid probleeme, ei ole end vaja selle pärast halvasti tunda; seda on vaja mõista ja sellega midagi konstruktiivset ette võtta. Lahendused su probleemidele ei ole „seal kusagil olemas“ või et kui omandad õige korteri või auto või kleidi, vaid selles, kui teadvustad oma vabadust ja jõudu kasvada iseeneses, sinu tahtes viia ellu muutusi, võtta oma elus toimuva eest vastutus – lühidalt öelduna sinu valmisolekus võtta ette küpseks saamise teekond.

Kui suhtud oma eesmärki leida täiuslik ja kestev armusuhe tõsiselt, pead ka vallalisust hakkama tõsiselt võtma. Selleks, et end valmis panna, enne kui partner välja ilmub ja sa abieluteekonnale asud, tuleb sul sisuliselt teha nelja asja:

1) hari end suhete teemal;

2) hari end iseenda teemal;

3) arenda oma suhteoskusi;

4) tee, mida saad, et muuta käitumismustreid ja iseloomuomaseid kaitsemehhanisme, mis ei lase sul leitud armastust hoida.

See on sinu kui vallalise missioon. Usu mind, kui sa selle arengu läbi teed, ei teki sul kaaslase leidmisega mingeid raskusi ja väga suure tõenäosusega leiad sellise, kes on suuteline rohkem pühenduma ning ajab sind väiksema tõenäosusega närvi kui see, kelle valiksid (või kes valib sinu) enne kodutöö ärategemist.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Harville Hendrixi raamatust „Püsiva armastuse käsiraamat“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid