Karude ja huntide arulage küttimine ei ole adekvaatne meede suurkiskjate arvu reguleerimiseks tänases Eestis ja regulatsioonid tuleks viivitamatult ümber vaadata. Ka eeslaste karuhirm on mõistuspäraselt põhjendamatu, sest keskmise eestlase tõenäosus karuga kohtuda on üsna nullilähedane. Vastukaaluks meie hüsteeriale toob Marek Alaska elanike oskuse elada hirmuvabalt koos ca 140 000 karuga ca 20 korda suuremal maa-alal kui Eesti. Elusloodusega ringikäimine nõuab inimeselt arukust ja alati on mõistlik meeles pidada zooloog Aleksei Turovski sõnu, et inimesel on elamiseks loodust vaja, aga loodusel inimest vaja ei ole. Vaata lisaks: Marek Strandberg: aina enam metsloomi hakkab linna tulema“

Saates kuuleme ka miks kliima kuumeneb ning kas ja kuidas saame seda peatada. Kui jätkusuutlik on koroonaviirus ja kuidas tuleb uueks viiruste hooajaks valmistuda.

Taasiseseisvumispäeva puhul on fookuses muidugi ka meie inimeste demokraatlikud väärtused, liberaalsed vabadused, emakeel ning Ukraina sõda. Samuti saame teada, mis on Mareki meelerahu allikas.

KUULA PODCASTI:

1x
00:00

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga holistilise regressiooni terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid