Oma kogemusest võin aga öelda, et paljud paarid suudavad seksuaalsest truudusetusest üle saada. See eeldab mitte ainult abieluvälise suhte lõpetamist, aga ka kõrvalsuhte tekkimise põhjuste väljaselgitamist.

Omavaheliste suhete taastumise edu sõltub kahest asjast. Esiteks peab truudust murdnud osapool ennast analüüsima, et selgeks teha, milliste uskumuste, hoiakute ja veendumuste alusel ta uuel suhtel tekkida laskis. Ta peab tahtma muuta oma suhtumist ja käitumist. Teiseks peab paar olema nõus väga ausalt uurima oma kooselu, et destruktiivseid kätumismustreid muutma hakata – ja seda saab teha ainut siis, kui mõlemad tõesti seda ausalt ja siiralt tahavad. Enamasti eeldavad mõlemad protsessid nõustaja abi.

Uuringud näitavad, et seksuaalsest truudusetusest suudavad kõige paremini üle saada need paarid, kes lähevad nii individuaalkui paariteraapiasse. Õppides tundma viit armastuse keelt ja hakates seejärel rääkima üksteise esmases armastuse keeles, suudame luua emotsionaalse õhkkonna, milles on võimalik abielu päästa.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Gary Chapmani ja Randy Southerni raamatust „Armastuse 5 keelt meestele“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid