Sellisele järeldusele on jõudnud Saksa teadlased, olles arvuti peal modelleerinud, kuidas Andromeeda tähed võiksid oma kodugalaktikast välja paiskuda, meie Linnutee galaktikani jõuda ja siinsete tähtede sekka lõimuda.

Astronoomid on ammu tähele pannud, et meie Linnutees võivad mõned tähed mõnel puhul, näiteks musta augu lähedale sattudes nõnda suure hoo sisse saada, et võivad galaktika külgetõmbejõu ületada ja galaktikate vahelisse ruumi paiskuda. Sellest tähelepanekust ongi sugenenud mõte, et sama moodi võib tähti välja paiskuda ka Andromeedast.

Lukas Gülzow Karlsruhe Tehnikainstituudist ja ta kolleegid mudeldasid nüüd, kuidas võiksid Andromeeda galaktika keskosas kulgeda vahejuhtumid, kus musta augu otsa komistanud kaksiktähepaaridest üks paariline auku langeb, teine aga galaktikast välja paiskub.

Ainult 0,08 protsenti sel põhjusel Andromeedast lahkunud tähtedest sattub suuna võtma meie Linnuteele, asumaks ületama kahe suure galaktika vahelist kahe ja poole miljoni valgusaastast tühimikku.

Loe täispikkuses artiklit lehelt Novaator.err.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid