Selle aasta konverentsi keskmes on loomaõiguslusega seonduvad traditsioonid ja muutused. Mõiste „traditsioonid“ on siinjuures avar - see hõlmab erinevaid tõekspidamisi, harjumusi ja kombeid, mille õigustamiseks ja kinnistamiseks kasutatakse minevikku ja ajalist pidevust. Näiteks õigustatakse loomsete toodete tarbimist väitega, et kuna inimesed on alati liha söönud, oleme me „loomult“ või „looduse poolt määratud“ omnivoorid. „Muutused“ viitavad katkematutele protsessidele, mille käigus luuakse ja kohandatakse kaasaja moraali ja eluviisiga sobituvaid traditsioone.

Jalutuskäigu eesmärk on omakorda uurida oma meeli ja loomingulist mõtlemist rakendades, kuidas tajuvad linnamaastikku erinevad liigid, ning mõtiskleda, milline on meie suhe loomadega, kellega oma argist linnakeskkonda jagame. Lasnamäe on Tallinna suurim paneelmajarajoon ja huvitav koht uurimaks elurikkust, mis tekib inimestele kujundatud keskkonnas. Jalutuskäiku juhib Hildegard Reimann, kes õpib Tartu Ülikoolis etnoloogiat ja kombineerib oma uurimistöös loomingulisi lähenemisi, kunsti, loodusteadusi ja paljuliigilist etnograafiat, millega püüdleb liigiülese empaatia poole.

Ettekanded esitatakse otseülekandena veebis, mis jääb ka järelkuulatavaks. Konverents toimub inglise keeles ja seda korraldavad Loomus, Eesti Vegan SeIts ja EACAS (Kriitiliste Loomauuringute Euroopa Assotsiatsioon).

Allikas: Loomus MTÜ

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid