Kui õpilane on valmis, siis ilmub ka õpetaja

Merle Kelder avastas Michael Singer’i köidikutest vaba hinge ühel ilusal päeval raamatupoodi külastades, kui tema kätte sattus talle senini tundmatu autori tundmatu raamat, mis ütles talle kui võluväel, et Merlel tuleb see raamat eesti keelde tõlkida. Hiljem kodus raamatuarvustusi lugedes sai Merle teada, et Michael Singer’i raamatud on võrdväärselt Echart Tolle omadega maailmas väga kõrgelt hinnatud.

„Minu jaoks oli oluline anda eesti keeles edasi seda tunnet, mille autor oli inglise keeles kirja pannud,“ kirjeldab Merle oma eesmärki. Tõlkimise protsessist sai Merle vaimse teekonna oluline osa, kus soe, toetav ja lubav kohalolu andsid minevikust kogunenud valule, destruktiivsetele käitumismustritele, tunnetele ja kogemustele täiesti uue vaate ja mõistmise. Köidikutest vaba elu ongi minevikust vaba elu, ütleb autor. Tuleb vaid muuta oma suhtumist reaalsusse ning selle vastu sõdimise asemel olemasolevat aktsepteerima hakata.

Michael A. Singer’i teine eesti keelde tõlgitud raamat „Köidikutest vaba elu. Inimliku piiratuse ületamine,“ (Pilgrim, 2022) pakub selgeid juhiseid, kuidas end kammitsevate mõtete, tunnete ja harjumuste küüsist vabastada, et tuua oma ellu rohkem rõõmu, õnne ja sügavamat tähendust.

Podcastis räägime enesele seatud piirangutest, kontrollist ja klammerdumisest, perfektsionismist, sisemisest kriitikust, tubli lapse käitumismustrist, surma- ja elamisehirmust ning kuuleme, kuidas neist järjepideva teadvustamise ja kõikevõitva armastuse abil vabaneda.

KUULA PODCASTI:

1x
00:00

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga holistilise regressiooni terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid