Armastus tõmbab armastust. Kui olete täidetud armastusega, tõmbate oma ellu kogemusi ja suhteid, mis on täis armastust ja hoolivust, sest meie ellu tuleb kõik see, millest kõige enam mõtleme ja millega kõige enam emotsionaalselt resoneerume. Me ei saa elus sageli seda, mida tahame - aga me kipume saama seda, millele pühendame oma tähelepanu. Saame seda, mille puhul usume, et võime ja peaksime seda saama. Mitte seda, mida me mõtleme uskuvat või mida meile meeldiks uskuda, vaid pigem seda, mida me tegelikult usume.

Ellen, kes on minu klient, on neljakümnendates aastates naine, kes lahutas oma mehest kümme aastat tagasi. Kuigi ta soovib meeleheitlikult uuesti abielluda, kurdab naine, et kõik mehed, kellega tal hakkaks justkui suhe tekkima, leiavad, et ta pole seksuaalselt atraktiivne ja ütlevad talle need kõige kardetumad sõnad - „oleme sõbrad“. Kuna ta on pisut ülekaaluline, arvab ta, et põhjus, miks ta meestele ei meeldi, peitub tema ülekilodes. Kuid mina tean isiklikult mitut naist, kes on palju kaalukamad kui Ellen ja on ometigi leidnud endale suurepärase mehe ja nüüd õnnelikult abielus; seepärast kahtlen ma selles pisut.

Kui ma küsisin, kuidas Ellen ise oma seksuaalsusesse suhtub, siis vastas ta pahaendelisel toonil, et ta jälestab täielikult oma keha ja peab teda enda vaenlaseks, kuna ta võtab nii kiiresti juurde ja väga vaevaliselt alla. Selle peale vastasin ma talle: „Kui sulle endale ei meeldi oma keha, siis kuidas saaks see kellelegi teisele meeldida?“ Need mehed, kellega Ellen kohtamas käib, peegeldavad talle tagasi seda põlgust, mida ta enda vastu tunneb. Kuni ta ei suuda oma keha tema imelisuses täiel määral aktsepteerida ja tunnustada, siis tõenäoliselt on tal ka edaspidi rahuldust pakkuva suhte leidmisega raskusi.

Rachel, pisikest kasvu kena naine varastes kolmekümnendates, on käinud minu juures viimased kaks aastat. Ta soovib väga lähedast suhet leida ja tal on selleks ka piisavalt võimalusi, kuna mehed peavad teda väga ilusaks. Sellele vaatamata pole ta ise ühegi peigmehega rahul, ja arvab, et küllap ta tegelikult ei taha veel kellegagi „kodu rajada“. Kuigi see tundub loogiline, ei usu ma seda millegipärast. Kui ma küsisin temalt, milline see „õige“ tema jaoks on, siis Rachel kirjeldas teda kui karismaatilist, inspireerivat, kedagi, kes on pühendunud oma „unistuse“ järgimisele, ükskõik milline see unistus ka poleks. Samas teeb Rachel ise juba mitu aastat tööd, mis talle tegelikult ei meeldi. Tal on küll idee, mida ta tegelikult teha tahaks, aga iga kord, kui ma küsin, miks ta ei taha võtta riski, et oma unistusi järgida, leiab ta taas mingi põhjenduse, miks seda mitte teha. Lõpuks ütlesin Rachelile, et tema elus on tõenäoliselt seepärast ainult sellised mehed, kellega ta tegelikult ei taha „kodu rajada“, sest ta ise „on rajanud“ millegipärast omale elu, mis teda ei inspireeri. Seetõttu lubas Rachel nüüd elada täiel rinnal, lootuses, et siis suudab ta oma ellu kutsuda ka mehe, keda ta tegelikult otsib.

Enne seda, kui me gravitatsiooniseadust tundma või mõistma õppisime, mõjutas see meie keha, meie füüsilisi kogemusi samamoodi nagu pärast. Kuigi seda pole veel teaduslikult tõestatud, toimib sarnaselt ka külgetõmbeseadus. Külgetõmbeseadus tähendab, et mida intensiivsemad on meie tunded millegi suhtes, seda kiiremini tõmbame seda enda ellu. Seepärast on oluline rääkida ja mõelda sellest, mida soovime oma ellu, mitte sellest, mida me ei soovi. Teisisõnu, kui olete hirmul, et te ei saa soovitut, ning proovite sündmusi tagant lükata, keskendudes sellele hirmule, siis tõenäoliselt te ikkagi ei saa soovitut. Samas tähendab see ka, et kui keskendute ootusele ja tänutundele, sest teie soovid on peagi täitumas, tõmbate seda enda poole kordades kiiremini.

Usume pigem enese kehtestamisse kui külgetõmbeseadusesse - usume, et asjad toimuvad siis, kui me neid korraldame, selle asemel et lasta neil juhtuda, uskudes, et tõmbame neid ise oma ellu. Sedasorti tegutsemist võib nimetada loomisprotsessi mehelikuks aspektiks - nii-öelda lähen ja võtan, mida tahan. Lääne kultuur toimibki peamiselt mehelikule loomisprintsiibile toetudes. Tunneme seda toimemehhanismi kõige enam ja seetõttu ka usaldame seda. Loomisprintsiibi naiselik aspekt aga tähendab, et tõmbame enda poole seda, mida sisemiselt aktiivselt loome. Peame seda näilist paigalseisu sageli ekslikult passiivseks ja staatiliseks. Naised, kes peavad passiivse rolliga leppima, tunnevad sageli meelehärmi, et nende roll näeb ette lihtsalt „telefoni juures ootamist“. Kuid tegu on vale arusaamaga, naiselik loomisprintsiip ei toimi sellisel moel, vaid hõlmab eneses tugeva sisemise visiooni loomist ning tööd, et seda ligi tõmmata. Naiselik loomisenergia on nagu majakas, ta plingib kestvalt ja sellel pole otseselt ei lõppu ega algust. Sisemine visioon on kui magnet sündmustele ning need vahelduvad sujuvalt nagu majakatuli, mis süttib ikka ja jälle. Kui midagi nimetatakse kas „maskuliinseks“ või „feminiinseks“, ei tähenda see, et esimest vajavad ainult mehed ja teist naised, et esimene on omane ainult meestele ja teine naistele. Selleks et saaksime elada harmoonilist ja täisväärtuslikku elu, vajame me mõlemat laadi oskusi, nii oskust tulemuslikult ning konkreetselt tegutseda kui ka võimet tõmmata oma ellu seda, mida tõeliselt soovime.

Paljud meist püüavad meeleheitlikult leida armastust. Aga meeleheide on paaniline reaktsioon sisemisele uskumusele, et te ei saa seda, mida soovite. See uskumus panebki aluse ambitsioonile tõestada vastupidist ja siis hakkamegi survestama, manipuleerima, meelitama sündmusi oma ellu. Aga pole ühtki tegevust, mille alusel saaksite aru, kas teie uskumus on vale või mitte. See ei saagi olla ei õige ega vale - see on lihtsalt teie uskumus. Seetõttu on uskumusel vägi tõmmata magnetina teie ellu kõike seda, mis selle uskumusega tegelikult tõmbub. Siinkohal meenub mulle Henry Fordi vana mõttetera „Kui sa mõtled, et sa ei suuda midagi teha, siis sa ka ei suuda“. Kui usute, et te ei ole armastusväärne, siis on teil õigus ja keegi ei armasta teid. Isegi kui keegi püüaks, veenaksite ta ise ümber või lõpetaksite suhte. Kui teile tundub, et olete väärtusetu, ka siis on teil õigus ja teised kohtlevad teid halvasti. Ja kui usute, et teie saatus on üksi jääda, siis arvake ise, mis juhtub? Te jäätegi üksi, ükskõik kui väga te ka ei igatseks armastust ja hellust. Nagu kuningas Saalomon ütles tuhat aastat tagasi oma tarkuseraamatus: „Nii nagu inimene oma südames mõtleb, nii ta ka on.“ Kui leiate, et teised ei austa teid, siis selle asemel et hädaldada ja neid süüdistada, küsige endalt, kas te ise ikka austate ennast. Kui tõmbute inimestega, kes jäävad teie suhtes jahedaks, leidke julgust endalt küsida, kas te ise suhtute endasse soojusega. Kui leiate end suhtlemast inimestega, kellel on raskusi pühendumisega, siis vaadake üle, millisel määral olete ise valmis pühenduma enda vajadustele.

Töötasin kunagi koos andeka vaimse õpetajaga, Georgina Lindsey'ga, kes pidevalt meenutas meile budistlikku mõttetera, et „väljaspool pole kedagi“. Mida te pole läbi tunnetanud, see ei saa teie ellu tulla. Kui tahate oma ellu kutsuda inimesi, olukordi, situatsioone, mis manifesteerivad armastust, siis esmalt on teil vaja armastada, uskuda, et teid armastatakse, ning seejärel nõutada neid asju, nagu kuuluks need juba teile.

Tõmbume just sellega, mis on meie suurim sisemine soov, seega on armastust otsides kõige olulisemasi uskuda kogu südamest, et suudate armastada ja et teid armastatakse.

Harjutus. Võtke välja oma päevik ja kirjutage vastus järgmisele küsimusele. Kus asute teie skaalal 0-st 10-ni, kui 0 tähendab, et te ei usu absoluutselt, et armastus saab tulla või üldse kunagi tuleb teie ellu, ja10 tähendab, et olete täielikult kindel, et armastus tuleb?(Kui vastasite 0, siis palun teil niipea kui võimalik rääkida kellegi targa ja hooliva nõuandjaga sellest, miks te ei suuda uskuda, et saate seda, mida soovite.)

Nüüd lõpetage järgmised laused ja kirjutage vastuseks nii palju erinevaid variante, kui soovite.

  • Ma usun, et ma suudan leida ja leian armastuse, sest ..........

  • Mu uskumused peegelduvad mulle tagasi (kuidas) ..........

  • Ma kardan, et ma ei suuda leida ja ei leiagi armastust, sest ..........

  • Näen, et teised suhtuvad minusse samamoodi, nagu ma ise suhtun endasse (kirjelda olukordi): ..........

  • Uskumused, mis mind enam ei teeni ja millest olen valmis loobuma,on ..........

  • Uskumused, mis teenivad mind jätkuvalt ja mida soovin veelgi arendada ja tugevdada, on ..........

Kirjutage lauseid nende uskumuste kohta, mis teil on seotud nende asjadega, mida soovite oma elus arendada ja tugevdada, läbi vähemalt kümme või enam korda. Kirjutamise ajal tunnetage seda oma südames.

Korrake päeva jooksul vaikselt endamisi neid uskumusi, mida soovite arendada ning tugevdada. Pange tähele, kas inimesed käituvad teiega selle päeva jooksul kuidagi erinevalt kui muidu, peegeldades tagasi teie enda lugupidavamat ning austavamat suhtumist endasse.

Leidke tänases päevas aega, et läbi teha järgmine meditatsioon: istuge rahulikult, keskenduge hingamisele ja rahustage oma keha, vabastades kõik tekkinud pinged. Keskenduge nüüd ja praegu sellele „Õigele“,kes peagi saabub te juurde. Tunnetage, kuidas ta istub teie vastas, saates teile armastust. Lubage oma südamel avaneda, et vastu võtta see armastus, midata teile külluslikult saadab. Tunnetage sügavalt ja põhjalikult neid aistinguid, rõõmustades selle kohtumise ja ühenduse üle, nagu oleks ta juba siin. Tänage universumit, et ta on õnnistanud teid nii kauni armastusega. Korrake sageli seda harjutust.

Autor: Katherine Woodward Thomas

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid