„Hea armastaja teab, kuidas keha laulma panna, aga suurepärane armastaja oskab ka hinge laulma panna,“ ütleb raamatu Teadliku seksi käsiraamat. Ülima armastaja seksuaalsed oskused“ (Pilgrim 2023) autor David Deida, kes on käinud aastakümneid vaimse ja seksuaalse ärkamise teed ja pakub raamatus välja konkreetsed meetodid, kuidas saavutada intiimelus füüsiline, emotsionaalne ja vaimne heaolu. Ta õpetab, kuidas arendada seksuaalseid oskuseid ja õppida saama erinevat tüüpi orgasme; kuidas oma tundeid mõista ja vajadusi teadvustada ning saavutada kehaline rahulolu ja täielikult lõõgastuda. See raamat õpetab hinge tasandil armatsema ja peaks Epp Kärsini hinnangul olema kohustuslik kirjandus koolides.

Holistiline terapeut Merli Uusmaa

Teadliku armastaja nipp on armastus – avatud südamega armastamine. Kuid kuidas olla avatud, kui oleme pidevalt kaitsesisundis ja keeldume usaldamast? See on tingitud minevikust – meid on lapsena väärkoheldud, armsam on meid hüljanud, partner on olnud isekas, eemalolev, kinnine või taktitundetu. Keskpärased armastajad kardavad end vabaks lasta ja tundeid tunda. Nad kardavad saada haiget, olla ärapõlatud, mahajäetud ja petetud. Nad kardavad isegi olla armastatud, kuigi see on iga inimese baasvajadus.

Oma tunnete mõistmine sõltub emotsionaalsest intelligentsusest. See määrab, kuidas me oskame väljendada oma tundeid ja ära tunda teise inimese emotsioonide väljendust. Hea kontakt oma tunnetega annab võimaluse võtta vastutuse oma vajaduste rahuldamise eest. Oma vajadustest tuleb aga teadlik olla, sest me oleme elus täpselt nii õnnelikud või õnnetud, kui rahuldatud või rahuldamata on meie vajadused.

1x
00:00

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga holistilise regressiooni terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid