Kriis tähistab olukorda, kus on vaja muutuda. Muutus võib olla seotud mõne elusündmuse, arengufaasi, haigestumisega või ühiskonnas aset leidvate protsessidega. Inimesed kogevad kriise eri viisidel. Kõigi jaoks ei pruugi arengulased muutused kriisi kaasa tuua, kuid paljud inimesed reageerivad tugevamalt või vajavad toimetulekuks rohkem vaimse tervise vitamiine ja teiste toetust.

Saates kuuleme, mis on vaimse tervise vitamiinid. Millised on vajalikud füüsilised, emotsionaalsed ja sotsiaalsed oskused ning toimetulekuoskused koolikeskkonnas ja nutimaailmas. Kuidas koostada kriisiplaani stressi ja vaimse tervise väljakutsetega toimetulekuks ja kuhu abi saamiseks pöörduda. Mida õpetatakse vaimse tervise esmaabi koolitusel ja kellele on see vajalik.

Oluline on meeles pidada, et iga kriis on ajutine ja abi küsimine ei ole häbiasi vaid tugevuse märk. See näitab, et väärtustame oma elu ja tervist. Ärgem unustagem, et ka kõige suuremas kriisis saame olla tänulikud kõige selle hea eest, mis meie elus täna on ning suhtuda endasse mõistvalt, leebelt ja lahkelt!

KUULA ALKEEMIA PODCASTI:

1x
00:00

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid