Katrin Saali Sauli 2015. aastal ilmunud raamat „Naiseks olemise kunst“ tõusis kohe bestselleriks ja asetseb Pilgrimi läbi 20 aasta enim müüdud teoste edetabelis 8. kohal. Raamatu autori sõnul pidi sellest esialgu saama ainult vihikukaante vahele mahtuv õppematerjal, kuid selgus, et sellest teosest sai justkui naiseks olemise ja oma ürgse väe kasutamise õpperaamat.

Raamat keskendub neljale arhetüübile, mis suuremal või vähemal moel avalduvad igas naises – nendeks on tütarlaps, armastaja, perenaine ja kuninganna. Tütarlaps toob naise ellu emotsionaalsuse, elurõõmu, mängu ja liikuvuse. Armastaja abil astub naine füüsilisse kontakti mehega, perenaine kannab hoolt perekondlike suhete, koduhoiu, puhtuse ja enda sisemise maailma eest ning kuninganna ilmneb suhetes välismaailmaga, oma väärtuse teadmises ning oma seisukohtade selges ja julges avaldamises.

Katrin Saali Sauli sõnul on see lihtne ja intuitiivne teooria, mis on aidanud paljudel naistel end paremini mõista. „Samas on naiseks olemine aastatega ju töö- ja pereelu vaates nii palju muutunud,“ tõdes terapeut ning lisas, et ka naiste endi suhtumine enda rolli on teinud täieliku kannapöörde. „Võtame näiteks missivalimised. 80ndatel vaatasime ju kõik suure imetlusega Soome televisioonist missivalimisi, kus hinnati ainult naiste välimust. Ja kuhu me tänaseks oleme jõudnud? Seda peetakse lausa alandavaks, kui naisi nende mõõtude järgi hinnatakse – ikkagi mõistust ja tegusid väärtustatakse. Oleme missivõistluste ajastust jõudnud võrdõiguslikkuse ajastusse.“

See kajastub Sauli hinnangul ka naise arhetüüpides. „Ka meeste ootused on ajas muutunud – perenaise rolli puhul on tänapäeval nii, et söögitegemine ja koristamine ei ole enam naise puhul nii olulised – eriti nooremate meeste puhul, kuid armastaja roll ehk naine, kes tahab suudelda, kallistada ja käest kinni hoida, on meestele väga ahvatlev. Seda eeskätt seetõttu, et mees näeb naise silmis seda sama imetlevat pilku, mida ta sai lapsepõlves oma emalt, see on meestele sisse kodeeritud.“

20 aasta enim müüdud TOP 10:

1. „Tark tee terviseni“ Rene Bürkland

2. „Viiskümmend halli varjundit“ E.L.James

3. „Siin ja praegu. Kohaloleku jõud“ Ekchart Tolle

4. „Saladus“ Rhonda Byrne

5. „Tervise alkeemia“ Rene Bürkland

6. „Viiskümmend tumedamat varjundit“ E.L.James

7. „Viiskümmend vabastatud varjundit“ E.L.James

8. „Naiseks olemise kunst“ Katrin Saali Saul

9. „Tõelise mehe tee“ David Deida

10. „Saad kõik, millest loobud“ Tommy Helsten

1x
00:00

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid