1. samm. Loo taotlus, et teadliku unenäo ajal oled turvalises kohas, sa oled kaitstud ja lõõgastunud olekus. Sulle näidatakse, mida sul on vaja teada.

2. samm. Kui saad unenäost teadlikuks, siis stabiliseeri vajadusel see unenägu ja hakka siis uurima, mida sa unenäomaastikul näed. Sa võid unenäomaastikule öelda: „Näita mulle, mida mul on vaja teada.“

3. samm. Seejärel reisi läbi unenäo, nagu oleksid turist välismaal. Vaata, kuhu unenäotee sind viib. Tea, et sa võid end alati üles äratada või unenägu täiesti muuta, kui soovid. Sa võid sulgeda silmad, kui tunned end väga pinges, ja see tavaliselt äratab su üles. Või lihtsalt hüüa: „Ärka üles!“

4. samm. Suhtle unenäo elementidega, kui need orgaaniliselt unenäos ilmuvad. Esita avatud küsimusi ja kuula vastuseid.

5. samm. Ärka üles, kui oled selleks valmis. Kirjuta oma teadliku unenäo kogemus üles.

6. samm. Kui tunned, et sul on vaja oma teadliku unenäo tõlgendus enda jaoks laiemasse konteksti panna, siis esita endale järgmised küsimused.

Esiteks, kuidas aitab see unenägu tasakaalustada mu füüsilist ja spirituaalset elu? Teiseks, millist psühholoogilist ja intuitiivset teadmist see mulle annab? Ja viimaks, kas on võimalik, et saan kasutada seda unenägu enda või teiste elu parandamiseks, asudes teadlikult tegutsema? Kui nii, siis mis on järgmine õige samm? Kui sa vajad rohkem juhatust, siis püüa seda saada unes.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust „Sinu unenägude alkeemia“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid