Mehed ja naised on selles mõttes sarnased, et me kõik otsime kedagi, kellel oleks ainulaadne kombinatsioon omadustest, mis eristavad teda kõigist teistest. Kui mees sellise naise avastab, pole tema pealiskaudsetel puudustel mingit tähtsust. Seda pole veel kunagi juhtunud, et mees, kes on naisest sisse võetud, mõtleks niimoodi, et vau, vot see on ideaalne naine, kui ainult ta puusad oleks veidi kitsamad ja hambad veidi otsemad, aga noh, vahet pole, otsime edasi.

Me kõik teame kedagi, kes pole objektiivses mõttes ilus, ent ometi suudab vallutada iga ruumi, kuhu ta siseneb. Pidudel on ta ümbritsetud inimestest, kes kõik tema tähelepanu püüda üritavad. Kõigile meeldib ta seltskond kõik otsivad ta heakskiitu. Ta on nagu magnet ja paneb inimesi naerma. Ta teeb suuri žeste, ei karda tähelepanu keskmes olla ja paneb inimesed oma seltskonnas ennast hästi tundma. Ta tunneb end oma nahas hästi. Me ei märka teda mitte tema välimuse, vaid karisma pärast. Ja karisma on kõigi valemis sisalduvate omaduste ainulaadne ja isikupärane kooslus, mis annab sulle ligitõmbava ainuomase võlu.

Kui meid tõmbab kellegi poole, kes ei pruugi sobida meie arusaamaga ideaalsest partnerist, siis seepärast, et tema iseloomuomadused teevad ta atraktiivseks ja see võib ka stereotüüpe purustada. Kui see juhtub – ja seda juhtub kogu aeg –, ununevad kõik eelarvamused selle kohta, milline sulle sobiv mees olema peab. Sellisel hetkel tunned sa ainult külgetõmmet. Külgetõmbejõud ületab kõik pealiskaudsed arusaamad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid