1. Andrea ei olnud veel aastanegi, kui arstid diagnoosisid tal kahepoolse kaasasündinud glaukoomi, mis mõistis silmapaari õnnetu omaniku pimedusse. Samas uskusid nii Andrea kui ka tema vanemad, et temast saab muusik.

2. Andrea onu hakkas väikesele poisile tooma koju klassikalise muusika plaate, nähes, kui väga see muusika Andreale meeldib. Onu ja lapsehoidja rääkisid poisile kuulsatest tenoritest ja kooli minnes teadis Andrea juba hästi, mis on Milano LaScala.

3. Andrea armastas lapsest saati väga hobuseid, vanemad võimaldasid talle hobustega tegelemist ja temast sai suurepärane ratsutaja.

4. 1994. aastal võitis Bocelli kuulsa Sanremo lauluvõistluse uustulnukate kategoorias lauluga „Il mare calmo della sera“, millest algas tee kuulsusele. Aasta enne seda võitis samas kategoorias hilisem Itaalia superstaar Laura Pausini.

5. Sanremo laulufestivali võitmine oli Andrea Bocelli tõeline hüppelaud, kuid väga oluline tema karjääris oli ka dueti laulmine ja Euroopa turneel käimine Itaalia superstaari Zuccheroga. Algul pidi Zucceroga tuurile minema maailmakuulus tenor Luciano Pavarotti. Lugu „Miserere“ lasti linti laulda ka Andrea Bocellil ja kui Pavarotti loobus tuurist, soovitas ta enda asemele Bocellit. Sellest loost sai kiiresti Euroopa üks suuremaid hitte.

6. 1998. aastal valis ajakiri People Andrea planeedi 50 kõige kaunima inimese hulka.

7. Andrea sõlmis raskusteta suhteid nägijate neidudega ja ta oli väga populaarne poiss tüdrukute seas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid