● Kui üksi alustamine tundub kõhe, võta sõber kampa! Vastastikune innustamine motiveerib ja aitab ka paremini reel püsida. „Mis mõttes sa oled väsinud ja ei viitsi? Ma arvestasin sinuga, ruttu riidesse ja läki!“

● Proovi kõikvõimalikke liikumisviise! Ära lihtsalt arva, et miski sulle ei sobi – tihti me alahindame ennast. Alustuseks võiksid mõelda, milline liikumisviis sinu iseloomuga sobiks. Näiteks kui armastad seltskonda, võivad sulle sobida paaristantsu trennid, tiimitööd eeldavad trennid (korvpall, jalgpall, võrkpall) või hoopis koos sõpradega matkamine. Üksikud hundid võiksid kaaluda ujumist, jooksmist, kiirkõndi.

● Hea mõte on rääkida kellegagi, kes teab liikumisest rohkem kui sina, näiteks spordiklubi treeneri või nõustajaga. Nad saavad aidata sul leida treeninguid, mis vastavad just sinu vajadustele.

● Lisamotivatsiooni ja inspiratsiooni saamiseks lae telefoni mõni spordiäpp, näiteks Endomondo või Nike Run Club.

● Muuda trennitegemine endale võimalikult mugavaks. Vali kodule kõige lähemal asuv spordiklubi, joogasaal või park. Uskumatu, ma elasin aastaid otse pargi kõrval ega kasutanud võimalust seal jooksmas käia!

● Alusta tasa ja targu. Iga uus harjumus vajab aega, nii ka trenniharjumus. Rutiini sisseharjutamisel aitab tihti regulaarsus, näiteks kui paned paika kindlad trennipäevad ja kellaajad.

● Ära pelga trenni, kuna arvad, et oled selle jaoks kas liiga nõrk, paks või mida iganes muud. Spordisaalides ei käi ainult trenniajakirjade modellid, vaid igasuguses mõõdus, vanuses ja vormis inimesed. Pealegi on kõik nad iseenda higi pühkimisega liialt ametis, et teisi vahtida.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid