Elu kannab sulle kõik kandikul ette, et võiksid ise valida seda, mida soovid, mis sulle meeldib ja mida kõige rohkem hindad. Ja elu kingitusest üks osa seisneb selles, et sulle pakutakse eluteel erinevaid inimesi ning saad nende puhul ise valida, mis sulle neis inimestes meeldib ja mida neis hindad, ning pöörduda eemale sellest, mis nende juures ei meeldi. Sa ei ole kohustatud kellegi teise ebameeldivaid omadusi ebasiiralt tunnustama. Pöördu lihtsalt neist omadustest kõrvale, ilma et neid arvustaksid või neile rohkem tähelepanu pühendaksid.

Kui pöördud eemale millestki, mis sulle teise inimese juures ei meeldi, siis tähendab see, et säilitad rahu ja tead, et elu seab sind valiku ette. See ei tähenda, et hakkad selle inimesega vaidlema ja üritad tõestada, et ta eksib, või hakkad teda arvustama või püüad teda muuta, sest usud, et sinu seisukoht on õige. Kui midagi taolist teed, siis ei keskendu sa kohe kindlasti sellele, mida saada soovid ja mida hindad. Sa ei saa elus enne mitte midagi, kui sa sellele kõigepealt ei mõtle, mistõttu tuleb sul mõelda sellistele asjadele, mida tahad ja hindad, enne kui saad soovitu vastu võtta. Mis tahes suhte parandamiseks keskendu pigem sellele, mis sulle teise inimese juures meeldib, mida temas hindad ning mis on selle suhte juures imelist, selle asemel et keskenduda asjadele, mis sulle ei meeldi.

Üks noor naine avastas, missugune tagajärg on sellel, kui keskenduda liiga palju neile asjadele, mis talle oma partneri juures ei meeldinud. Ta oli umbes neli aastat olnud mehega tormilises suhtes ja selle aja jooksul ka neli korda lahku läinud. Naise sisetunne ütles alati, et nende suhtes oli midagi viltu, kuid ta jäi kangekaelselt mehega kokku, sest oli veendunud, et ta on tema jaoks „see õige“. Naine säilitas lootust, et mees muudab end ja hakkab käituma nii, nagu tema seda tahtis. Vestluse järel oma parima sõbrannaga otsustas ta hakata jälgima oma partneri käitumist. Naine ütles endale, et kui mingeid paranemise märke näha pole, siis jätab ta mehe jäädavalt maha. Järgmisel päeval sai ta mehelt tekstisõnumi, kus seisis, et mees teeb temaga lõpparve. Mees põhjendas seda sellega, et ei pidanud naist enda jaoks piisavalt heaks. Naine oli oma partneri arvustamisega, vigade otsimisega ja katsetega meest muuta tõmmanud ligi arvustusi, vigade otsimist ja viimaks ka suhte lõpu.

Suhete kohta koostatud uuringute põhjal on ilmnenud üks hämmastav statistiline näitaja. Leiti, et iga arvustava mõtte või sõna kohta, mis on teise inimese suunal tehtud, peab mõtlema vähemalt kümme positiivset mõtet, et suhe edeneks. Kui iga arvustava mõtte kohta on positiivseid mõtteid vähem kui kümme, siis hakkab suhe koost lagunema. Kui tegemist on abieluga, siis on palju tõenäolisem, et suhe lõpeb lahutusega.

Ükski suhe ei ole täiuslik, aga kui suudad leida iga arvustuse kohta kümme positiivset mõtet, siis oled õigel teel hindamaks seda inimest just sellisena, nagu ta on. Tahad ju ise samuti, et kõik sinu lähedased armastaksid sindki just sellisena, nagu sa oled, eks?

Proovi eksperimendi korras tunnustada oma ebatäiuslikke suhteid nõnda, et mõtled positiivseid mõtteid inimestest just sellistena, nagu nad on! Kui satud kedagi arvustama või temas mingeid vigu otsima, siis peatu ja leia selles inimeses kümme positiivset omadust. Iga kord, kui suhet tunnustad, isegi kui see suhe pole täiuslik, siis märkad, et see muutub imekombel paremaks. Ja isegi kui kõik sinu praegused suhted on head, siis muutuvad nad selle eksperimendi käigus veelgi võrratumaks.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne'i raamatust „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid