Miks see kõik toimib? Tänu dopamiinile. Dopamiin on meie aju heaolu- ja premeerimiskeskuse kõige olulisem neurokemikaal. Dopamiin on see, mis paneb sinu partneri (või sinu enda) rahuldust otsima. See tekitab tunde, et midagi imelist on juhtumas. Võimaliku preemia ootus on kogemus ning evolutsioonilisest seisukohast pole olemas suuremat preemiat kui suurepärase seksi ootus. See on iha. Mida erutunum on naine ja mida suurem on dopamiini pealevool, seda enam ta midagi ihkab – antud juhul siis sind. Just seetõttu on ootusärevus nii oluline. See tekitab ajus vajaduse otsida. Mäletad, kui põnev oli lapsepõlves pimesikumäng? See ei tähenda, et sa lastemänge mängima peaks hakkama, kuid sa võiks panna oma partneri ihkama iga su järgmist sõnumit või suudlust. Ka uudsus tekitab dopamiini, mis tähendab, et mida huvitavamaks sa asjad teed ja mida enam sa harjumuspärasest kõrvale kaldud, seda parem. Dopamiin kehastab iha ja ootust ning sinu eesmärk on panna naine sind tahtma ja ihaldama.

Intiimse, naudingurohke, ja miks mitte ka ekstaatilise seksi võti peitub silmades. Kui kaks inimest teineteisele silma vaatavad, lülitavad nad tööle juba varem mainimist leidnud „sotsiaalse liimi“. Vähe on intiimsemaid tegevusi, kui teineteisele silma vaatamine. Jutt ei ole nilbest ahistajapilgust, vaid kirglikust ja armastavast silmavaatamisest naisele.

Üks võtmesõna on siin naeratus, sest naeratamine on inimrassi kõige olulisem viis demonstreerida oma kavatsusi. Mäletad, mida me rääkisime sellest, kui oluline on naises turvatunnet tekitada? Su naeratus paneb ta end turvaliselt tundma ja viitab sinu headele kavatsustele.

Kuid naeratust ei saa teeselda. Kui sa niisama suunurgad ülespoole tõmbad, on tulemus hirmutav, sest su kaaslane teeb vahet siiral ja teeseldud naeratusel. Siiras naeratus (mida nimetatakse esimesena seda erinevust märganud Prantsuse anatoomi järgi ka Duchenne’i naeratuseks) ei piirdu vaid suuga ja ulatub ka silmanurkadesse. Ja siiras naeratus kerkib vaid ainult siis, kui mõtled sellele, kui väga sa oma kaaslasest hoolid. Vahet pole, et sa armastad teda, kellega sa koos oled, või kas sa oled oma armastatud kaaslasega olnud koos juba 50 aastat, sa pead vaatama teda rõõmu ja ootusärevusega. Kui rõõm ja ootusärevus ei kerki sinus siiralt esile, siis võib-olla tasub sul olukorra üle üldisemalt järele mõelda.

Pornofilmis ei vaata keegi teineteisele silma, sest seal tegeletakse vaid vastastikuse masturbeerimisega. Ajaveetmiseks on see hea küll, kuid sel juhul ei saa sinust kunagi tema kõige erakordsemat kogemust või temast sinu oma. Kui sa oled suutnud luua turvatunde ja te olete ühel lainel, oled sa valmis suudluseks.

Teaduslikumalt rääkides on suudlemine oluline ka „paarilise hindamise“ seisukohast, nagu ütleb bioloogiline antropoloog Helen Fisher. Sageli suudavad inimesed suudeldes oma „kokkusobivust“ hinnata. Suudlemine mängib ilmselt rolli ka füsioloogiliselt, kuna sülg sisaldab testosterooni, mis võib naise seksuaaliha kasvatada. Meestele kipuvad meeldima märjemad suudlused kui naistele ning neil võib olla tagamõte. Meie soovitame sul keele ja süljega tagasihoidlik olla. Eesmärk pole mitte ilast tilkuda ning kui sa varieerid kirglikke avatud suuga suudlusi õrnade musidega huultele ja suunurkadele, mõjud sa värskena ja kergus taandab uppumishirmu.

Huuled ja keel on su kõige võimsamad seksuaalorganid ja sa võid katta naise keha suudluste, keelega limpsimise ja armastusega. Nagu meestele, nii meeldib ka naistele, kui nende keha aktsepteeritakse, imetletakse ja isegi jumaldatakse ning miski ei räägi kõnekamalt sellest, et sa jumaldad teda, kui see, kui sa katad ta keha suudlustega.

Eriti intiimselt mõjub see, kui sa suudled ta kaela ja kukalt, kuna kaela eksponeerimine muudab naise väga haavatavaks. Kaela paljastamine on märk naise huvist sinu vastu, ning nüüd on õige hetk näidata oma huultega, kui väga sa seda hindad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid