On sissepoole pöördumise, endasse vaatamise, sisemaailma korrastamise aeg. Tuleb tempot aeglustada ja jõudu kokku hoida. Kui sa ise seda ei tee, seab ümbritsev maailm sind korrale, justkui pidurit vajutades, su teele takistusi seades. Sel perioodil on Marsi energia kasutamine välismaailmas takistatud. Pole hea alustada uusi projekte, vältida tuleb igasugust tormakust ja läbimõtlematut tegutsemist, riskimine on nüüd lubamatu! Enne tegutsemist tuleb üheksa korda mõelda, hoida tempo rahulik ning minna kindla peale välja.

On keeruline aeg, sest Marss on julge pealehakkamise ja tegutsemise planeet. Nii võib paljusid inimesi vallata suur kärsitus ja tung tegevusse tormata, piltlikult öeldes kindlusi tormijooksuga vallutada. See aga võib lõppeda valusasti peaga vastu seina jooksmisega! Mõtlematult tegutsedes on tavapärasest suurem võimalus kaotusi kanda, liigse riskimisega kaasneb suur traumaoht.

Et Marss liigub suhtlemise ja infovahetuse märgis Kaksikutes, tuleb enne oma mõtete välja paiskamist pidurit tõmmata, üheksa korda mõelda ja diplomaatiliselt sõnu seada! Saladuste välja lobisemine ja mõtlematud kommentaarid võivad suure jama kaasa tuua. Ka enne sotsiaalmeedias kommenteerimist peab mõtlema, kas üldse on vaja öelda, ja kui tõesti on, siis mida ja kuidas öelda. Igasugusest lahmimisest, solvamisest, mõnitamisest hoidub tark inimene alati, ent nüüd võib sedasorti sõnakasutus iseäranis palju probleeme kaasa tuua. Sõnal on suur jõud – mõtle enne, kui ta lendu lased!!!

Samuti ole ettevaatlik infot vastu võttes - ära lase endale ajupesu teha! Paljugi, mida räägitakse või kirjutatakse - kõike ei saa uskuda. Ole valiv, ära lase endaga manipuleerida.

Kaksikud on ka liikumise ja liikluse märk – seega hoidu sportides kiirustamast ning pea liikluskeerises erilise täpsusega reeglitest kinni. Hooletus ja hoolimatus nii enda kui kaaslaste ja kaasliiklejate suhtes on praegu eriti ohtlik!

Ehkki paljud kipuvad Marsi retrograadi ajal kergesti kannatust kaotama ja konfliktid on seetõttu kerged tekkima, tuleb tõsiselt hoiduda õli tulle valamast, sest hiljem leppida pole kuigi lihtne. Mis kord kontrolli alt väljunud, seda pole lihtne uuesti ohjesse saada. Praegu puhkenud tüli võib jääda pikaks ajaks vimmana venima, kahjustades sisemiselt mõlemat osapoolt.

Kõige tugevamalt võivad seekordset Marsi retrograadi kogeda Kaksikud, Jäärad ja Skorpionid, aga ka need inimesed, kelle isiklikus sünnikaardis on tugev Marsi mõju. Paljudel Marsi mõjutustega inimestel, kes tunnetavad hästi selle planeedi energiat, on perioodi lihtsam üle elada kui neil, kellele on marsilikkus võõras teema. Nagu ikka, mõjuvad astroloogilised seisud inimestele erinevalt, sest igaühe sünnikaardi muster on kordumatu.

On hea aeg selleks, et pöörata pilk endasse ja uurida Marsi energia käivitumist isiklikus sisekosmoses. Kuhu ja kuidas ma suunan enda energia? Mis tekitab minus tahet tegutseda, mis seda pärsib? Millal ma vihastan ning mis on mu agressiivsuse tekkimise põhjuseks? Kui sügavuti endasse vaadata, on võimalik vanad sasipuntrad lahti arutada, endaga rahu teha, edaspidi teadlikumalt ja tasakaalukamalt tegutseda.

Kuigi uute projektide alustamine ei taha kuigi hästi sujuda, saab kenasti jätkata kõike seda, mis on juba käima lükatud. Aeg on eriti hea varem planeeritud/alustatud kirjatööde ning õpingute jätkamiseks. Õdede, vendade, lähisugulaste ja naabritega tasub soiku jäänud suhted taas üles soojendada.

Muide, Marssi on võimalik ka palja silmaga taevas vaadelda. Teda on lihtne ära tunda, kuna Marss eristub teistest taevakehadest oma oranžika värvuse poolest, mõnikord nimetatakse teda ka punaseks planeediks. Marss tõuseb praegu Eestis õhtuti kl 18 paiku, siis näeb teda eredalt säramas tõusul idataevasse.

Pikka meelt ja mõistlikku tegutsemist soovides

Autor: Maria Angel, maria.angel@eestihoroskoop.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid