Kui olin just asunud õppima Rahvusvahelisse Süsteemse Psühholoogia Instituuti Peterburis (Международный Институт Системной Психологии), tegi Oksana Borodjanskaja mulle töö, mis on enim mu hilisemat elu mõjutanud. Kõnealune töö oli mulle oluline ka konstellatsioonide seisukohast seetõttu, et ma pole sugugi kindel, kas ilma selle tööta oleks ma suutnud õpinguid instituudis jätkata - kahtlen, kas mul oleks jagunud selleks ressurssi.

Moodul, mille käigus kõnealune töö tehti, oli sissejuhatav ja seetõttu Oksana ka analüüsis konstellatsiooni pärast selle toimumist. Mulle tegi enim muret minu tollal 19-aastase tütre käitumine ja seisund. Juba gümnaasiumi ajaks läks ta õppima kodust eemale. Ma adusin temaga kohtudes tema pinget ja rasket koormat, mida ta ilmselgelt kandis. Kogu tema käitumine polnud seletatav vaid hilise puberteediga.

Kui Oksana küsis selle mooduli ühes osas, kes sooviks, et talle tehtaks konstellatsioon, tõstsin käe - soovijaid oli veel, aga Oksana leidis pärast kõikide soovijate küsimuste ärakuulamist, et minu küsimus on kõige aktuaalsem ehk siis see kõnetas kõige enam Välja. Istudes klienditoolil rääkisin Oksanale, et mulle teeb muret just see, et näen tütres ennast tema vanusena. See minu eluperiood oli eriti raske ja ma adusin, et mu tütar kordab oma käitumises minu mustreid.

Kuna teadsin, kui raske mul vastaval perioodil oli, oli mul oma tütrest väga kahju ja ma ei tahtnuks kuidagi, et tema peaks samu kannatusi läbi elama, mille olen läbi elanud mina. Kuna tütart ei olnud kohal, uuris Oksana esmalt tema asendajalt, kas tütar on nõus, et talle see töö, konstellatsioon tehakse. Selgus, et ta on nõus.

Oksana palus mul välja valida tütre asendaja ja siis tema elu asendaja. Kui inimesed, kelle olin välja valinud, seisid Väljal, selgus, et „tütre elu“ ei olnud temaga kontakti. Asendaja vaatas hoopiski mind. Sellega Oksana tuvastas dünaamika. Hiljem Oksana selgitas, et adus kohe, et abivajaja olen mina ise. Aga ta lähtus sellest, et ma rääkisin tütrest, mitte endast. Ehkki tal oli kohe soov asetada väljale mind ja minu elu, kõik minu elu protsessid, alustas ta tütrest.

Konstellöör selgitas hiljem, et sellest punktist oleks võinud minna eri teid mööda. Tema valis selle tee, et pani väljale minu teismelisena ja minu elu, et näha, mis edasi saab. Oksana ütles, et oleks võinud asetada väljale ka minu isa asendaja, seegi oleks olnud õige. Oleks võinud asetada väljale minu elu, minu enda ja mu ema ning isa ja - ikka oleks välja jõutud sama tulemuseni. Aga kaks kõige tähtsamat koordinaatpunkti said esile toodud.

„Miks ma pöörasin vanusele tähelepanu? Minu tunnetuse põhjal, ei päästa tütar täiskasvanud isa, vaid just teismelist. See oli minu tunne. Mäletate Teet ütles: „Tal on väga suur pinge“? Kui me asetasime väljale asendaja näol Teedu teismelise osa, oli temagi tervikuna selline ja ütles äkki: „Vaadake, kuidas NEMAD puhkavad!“

Teedul polnud ressurssi, ta tegi seda sama, mida ka tütar: ta tegeles vanemate, ema ja isa, kogu suguvõsa koorma kandmise, aga mitte normaalse teismelise eluga. Polnud võimalust kõiki neid tundeid läbi elada - oma tüdruku ja kõige muuga,“ rääkis Oksana, kui seletas toimunut lahti.

Konstellatsioonis ma sain kokku oma teismelise minaga ja lohutasin teda, rääkisin, milline ma olen praegu, mida olen saavutanud. Olulised olid sõnad, milled ütlesin teismelisele minale: „Ma tean, mida sa oled pidanud läbi elama. Seda oli sinu jaoks liiga palju, see koorem oli liiga raske. See pole sinu koorem, aga sa said selle kandmisega hakkama.“

Konstellatsiooniteoorias nimetatakse kõnealust dünaamikat „kellegi asemel raske koorma kandmiseks“ - nagu Kristus kandis kogu inimkonna patukoormat. Konstellatsioonis oli baasinterventsiooniks see, kui väljale asetati Saatus. Teine interventsioon oli, kui ma hakkasin konstellatsiooni finaalis Saatusega leppima. Võibolla minu vanaemad ja vanaisad ei võtnud omaks, et elatu on nende saatus - põlvest põlve ei lepitud sellega. Aga nemad ei ela enam, ent mina elan ja võin seda teha.

Esimese mooduli alguses selgitas Oksana, et kosmiliselt tasandilt vaadatuna pole ei head ega halba, on vaid kogemus. Eri kehastustes elame läbi eri kogemus(t)i ja tegu on lihtsalt kogemusega - meid lausa kaetakse sellega igast küljest. Seda vastu võttes oleme terviklikud. Ja meie reaalsesse ellu tuleb võimalikult palju selliseid sündmusi, mida me oleme kunagi keeldunud vastu võtmast. See tuleb vastu võtta! Võttes vastu siinse, reaalse elu sündmuseid, hakkame vastu võtma seda, mida ei võetud vastu meie suguvõsas või mida me ei võtnud vastu oma eelmistes kehastustes.

Tegu on pelgalt kogemusega! Sündmuste toimumise ajal võib meil olla palju emotsioone ja palju erisugust suhtumist, aga kui me seedime selle läbi, jääb järgi pelgalt kogemus. Mitte et me peaksime olema ükskõiksed! Kui meie peale karjutakse, sülitatakse näkku, astutakse varvastele või avaldatakse armastust, tunneme massiliselt tundeid, aga hiljem need sündmused integreeruvad - plussi ja miinuseta. Ja rikastavad meie olemise tuuma.

Pärast seda esimeset konstellatsiooni, mille Oksana mulle tegi, tunnen end teise inimesena. Oli elu enne seda konstellatsiooni ja on elu pärast seda. Mingi aeg pidasin Oksanat isegi oma guruks – nüüd oleme pigem kolleegid - ja olen uhke, et võin teda Eestisse vahendada. Et ka mu kaasmaalased saaks osa tema andest ja kasu tema võimetest.

Tuleval pühapäeval, 6. novembril toimub aadressil Mai 18a (Nõmme) kell 10-18 Oksana Borodjanskaja telesillaga kontstellatsioonipäev. Taoline konstellatsioonipäev on meil juba 2x aset leidnud. See toimub nii, et asendajate grupid on üheaegselt nii Peterburis kui Tallinnas ja mõlemal pool on liikuvad veebikaamerad ning ekraan. Muidugi on üritus EESTIKEELSE TÕLKEGA - nagu kõik meie seminarid.

Kui kellegi on pakiline vajadus konstellatsiooni tellida, andke mulle palun kohe teada - telefonil 5342 7812.

Konstellastiooni hind on - nagu on olnud ka koha peal Tallinnas - 450 eurot. Diagnostikatöö on 100 eurot. Lihtsalt asendajana osaleminse tasu on 30 eurot. Kui tahate tööd tellida, kirjutage vastavasse lahtrisse KONSTELLATSIOON või DIAGNOSTIKA, kui osalete pelgalt, kirjutage ASENDAJA (konstellatsiooni tellijale on ülejäänud osa seminarist loomulikult tasuta). Registreeruda saab sel lingil: https://forms.gle/kDjw4Mps5DnNLDRE7

Tekst: Teet Korsten

Oksana Borodjanskaja

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid