See uskumus mitte ainult ei suurenda meie kannatusi, vaid raskendab ka uue inimese tulekut meie ellu, sest meile tundub, et oleme ilma jäänud sellest ainsast ja õigest. Miski muu ei oma enam justkui tähtsust. Me kaotame eluisu, tahte edasi minna ning isegi soovi väikeste sammude haaval edasi liikuda. Kuid seda olukorda võib vaadata veel ühest teisest vaatepunktist.

Aga mis siis, kui seda valu ei põhjusta mitte hingesugulase kaotamine, vaid pettumus, et see mees polnudki su hingesugulane? Olukord on kurb, aga mitte katastroofiline. Ja kui sa asjale nii vaatad – et mingis aspektis ta lihtsalt ei vastanud sinu arusaamadele ja nõudmistele ja kuidas ta sel juhul saanukski olla sinu hingesugulane? –, on valu tõenäoliselt palju väiksem. Ma ei taha sinu valu pisendada. Ma olen selles olukorras olnud, usu mind. Kuid kurvastades ainult oma pettumuse ja purustatud ootuste pärast, on sul palju lihtsam jääda avatuks järgmisele mehele, kes sinu ellu tulla võib. See on palju kergemini käsitletav valu. Sellisel juhul on palju lihtsam öelda: „Mul on hetkel küll valus, aga ta polnud minu jaoks lihtsalt see õige. Nüüd saan lubada endale õige inimese leidmist.“

Võib tunduda väikese erinevusena, kuid olukorra õige nägemine aitab meil vabaks saada ja edasi liikuda. Ja pea meeles, mitte ükski jõupingutus polnud asjata. Me saame alati nii enda kui oma suhete kohta targemaks. Kõik kogemused rikastavad meid ning aitavad uusi suhteid luua veelgi sügavamal tasandil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid