See on struktuur, mis on kujunenud pika evolutsiooni jooksul, reguleerides inimese enda ja tema kõige lähedasemate– pereliikmete – energiavoolu. Kui peresuhted on puhtad, voolab energia kergelt, lausa nii kergelt, et inimene seda ei märka.

Seda energiat on lihtsam tunnetada olukordades, kus see on mingil põhjusel blokeeritud. Näiteks siis, kui laps lahkub kodust ja hakkab oma lähedasi igatsema - seeläbi avaldub lapse side perekonnaga.

Just perekondlik energia on tavaliselt peamiseks toeks ning kui energia voolamise kergus kaob, kui selle teele satuvad „energiasõlmed“ – ummikud ja keerised –, mõistab inimene kohe, et midagi on valesti. Sellistes olukordades võivad tekkida haigused, konfliktid, probleemid, nn suguvõsa needused, „tsölibaadi kroon“ jne.

Inimese elutähtsate probleemidega tegelevad spetsialistid (psühholoogid, selgeltnägijad, nõiad) teavad, et kõige keerulisemad probleemid on need, mille juured ulatuvad inimese perekonda. Näiteks liiguvad kõige raskemad needused VERELIINI pidi. Need on needused, mida saadavad inimesele kaela tema enda sugulased. Võime küsida, et kes küll paneb needuse peale oma sugulastele, lastele, lapselastele, lapselapselastele. Kas inimese solvumine võib tõesti olla nii suur, et ta karistab selle eest kogu oma vereliini? Tegelikult toimuvad paljud taolised needmised ebateadlikult, südames. Võimalik, et sa isegi oled end vahel tabanud pahaselt mõtlemas inimese peale, kes sind solvas: „susi sind söögu“ (või veel hullemini).

Sel hetkel ei arva ju keegi, et peale seda võib sulle haiget teinud inimesega reaalselt midagi halba juhtuda, eriti kui tegemist on oma sugulasega. Aga kui solvumine ja viha on suur ning sinu energia on teise inimese omast tugevam, siis on võimalik, et tahtmatu needmine toob kaasa hirmutavad tagajärjed ka sinu jaoks. Pahandused ja hädad võivad peres koguneda ja kasvada nagu lumepall ning lõpuks põhjustada tõelise laviini, mis niidab üksteise järel maha kõik suguvõsa liikmed.

Mõnikord võib selline needus lasuda mitmel põlvkonnal, nii et inimene enam ei mäleta ega mõista, millega on tegemist. Selliseid tragöödiaid põhjustavate energiasõlmede vältimiseks ongi oluline, et energia kulgeks peres õigesti, tasakaalus.

Me kõik saame aru, et parem on püüda tervist hoida kui ravida; parem on jälgida, et mehhanism ei puruneks, kui et seda hiljem parandada. Seetõttu on tähtis mõista, kuidas töötab pere mehhanism, seda toetada ja toita, siis laabub kõik ka sinu elus otsekui iseenesest. Tegelikult muidugi mitte iseenesest, vaid toidetuna elu enda energiaga, millel lubati toita. Hea ja moonutamata energia kulgemine perekonnas on muuhulgas oluline ka sellepärast, et kõik siinsed probleemid kaiguvad kajana järgnevatele põlvedele, sest lapsed on ju kõige tundlikumad ja haavatavamad pereliikmed. Sellel põhinevad ka need probleemid, millega töötavad psühholoogid ja psühhoanalüütikud.

Françoise Dolto, kes kuulub viimaste hulka, kirjutab nii: „Kõik selle, mille esimene põlvkond maha vaikib, viib teine põlvkond enda kehasse“. Inimene ei pruugi midagi teada oma esivanemaga juhtunud tragöödiast või probleemist, kui seda tema eest varjatakse, kuid ta kasvab ilma energeetilise kaitsevallita ning see mõjutab tema käitumist ja järelikult ka saatust. Kui ta aga toimunust teab, siis see küll mõjutab teda, kuid hoiatatuna on tal võimalus midagi teadlikult muuta.

Me ei juhi oma saatust, küll aga juhime oma tegusid: inimese elujoonele on märgitud kõik hetked, millal teda võib tabada mingi õnnetus, ent kui ta on ettevaatlik ja võtab kokku kogu oma jõu (ning palub abi suguvõsa vaimult), võib ta kõige halvemast pääseda.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Viktoria Raidose raamatust „Esivanemate pärand“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid