Tõeline, sügav ja kauakestev tunne hakkab kasvama samal hetkel, mil mees mõtleb uinudes sellele erakordsele naisele, kellega ta äsja tuttavaks sai. Ta kogeb erinevaid tundeid: ta ei jõua ära oodata, millal ta naist jälle näeb, ta meenutab õhtuseid sündmusi ja mõtleb, kas ka naine tahab teda uuesti näha. Jah, ka mehed elavad selliseid tundeid läbi. Sellise tunde tekitamine on külgetõmbe ja tunnete tekkimise eeltingimus. See on midagi enamat kui hea omavaheline side või sõprus või pelk seksuaalne huvi.

Olla seksikas, karismaatiline ja ihaldatud – see kõik sõltub meie käitumisest. Atraktiivsus vastassugupoole silmis pole mingi müstiline energia, mis on olemas vaid mõnel üksikul väljavalitul. Isegi kui see tundub mõnele kergemini kätte tulevat, on atraktiivsust tekitavaid omadusi ja käitumisviise võimalik õppida. Oscar Wilde on öelnud: „Edu on teadus; kui tingimused on õiged, tulevad ka tulemused.“

Milleks meile valem? Kas külgetõmme ei teki siis iseenesest?

Tunned sa mõnda loomult positiivset inimest, kes oskaks selle peale midagi kosta, kui talt küsitaks, kuidas ta kogu aeg küll nii päikeseline on? Aga kui sa jälgid tema harjumusi, kuidas ta probleemidega toime tuleb, kuidas oma elu ja elus toimuvat kujundab, siis märkad üsna selgelt, mis tema optimismi põhjustab. Ta pole „oma loomult“ midagi; ta ise loob selleks vastavad tingimused.

Nii on ka külgetõmbega. See vaid näib juhtuvat iseenesest, aga see ei tähenda, et see juhuslik on. Mul on kulunud aastaid selle mõistmiseks. Olen uurinud ja analüüsinud kõikvõimalikke teooriaid. Ja tulemuseks on valem, mille järgimine loob tingimused püsiva külgetõmbe tekkimiseks.

See ei tähenda, et sa ei võiks olla see, kes sa oled. Kõik, nii mehed kui naised, otsivad inimestes teatud omadusi, teatud väärtusi, ning reageerivad teatud kehatüüpidele. Küll aga püsivad muutumatuna põhimõtted, mis teevad naise mehe silmis atraktiivseks. On käitumismustrid, mis on omased kõigile atraktiivsetele naistele.

Atraktiivsuse valem kirjeldab vaid põhiprintsiipe. Tegemist pole jäiga reeglistikuga, mille eesmärk on sinu armuelust kogu spontaansus ja elevus välja imeda. Mina olen täielik romantik ja minu jaoks peitub elu suurim rõõm neis spontaansetes hetkedes, kus inimestevaheline vastastikune külgetõmme tekib ootamatult ja iseenesest. Mõned minu elu kõige olulisemad suhted on välja kasvanud sellistest üllatuslikest hetkedest.

Ühel päeval juhtus nii, et jalutasin koos sõbraga tänaval ja me möödusime kahest naisest. Vahetasin ühega neist pilgu ja tundsin tema suhtes otsekohe meeletut tõmmet, kuid kõndisin edasi. Umbes viieteistkümne sekundi pärast ütles mu sõber: „Kui sa nüüd tagasi ei lähe ja temaga sõnagi ei vaheta, siis ütlen kõigile su klientidele, et sa ise oma sõnade järgi ei ela.“ Olime rahvarohkel Londoni tänaval ja selleks hetkeks oli ta jõudnud tänava teise otsa. Pöörasin ringi ja kimasin talle järele. Kohale jõudes hingeldasin elu eest ja hing oli vaevu paelaga kaelas. Mitte minu kirkaim hetk. Küsisin, kust nad pärit on – üsna mannetu, aga alati on parem öelda midagi kui mitte midagi.

Mulle meeldinud tüdruku sõbranna vaatas mind ülevalt-alla ja püüdis teda minust eemale sikutada, ent siis ütles minu tüdruk oma sõbrannale midagi hispaania keeles ja naeratas mulle. Mul polnud õrna aimugi, mida ta ütles, aga nad olid nõus meiega ühed joogid tegema. Veetsime järgmised kaheksateist kuud erakordselt kirglikus suhtes, mille käigus sain teada, mida ta tol päeval oma sõbrannale öelnud oli: „Ta kannab mansetinööpe. Mis on halvim, mis juhtuda saab?“

Väikestel ootamatutel hetkedel võib juhtuda hämmastavaid asju, aga see ei tähenda, et peaksime oma armuelus vaid õnnele lootma jääma.

Kuid enamik seda siiski teeb – jätab kõik juhuse hooleks. Käime kinniste silmadega ringi, oleme liiga palju või liiga vähe aktiivsed, oleme häbelikkusest halvatud või räägime liiga palju, joome liiga palju ja räägime liiga palju erakordselt nõmedaid nalju. Me kobame pimeduses ega tee muud, kui ootame imet.

Valem

Püüan alati töötada välja strateegiaid, mida inimesed oma elus kasutada saaks. Olles jälginud enam kui sadat tuhandet naist ning nende meestega suhtlemise harjumusi ja mustreid, olen hakkanud märkama teatud seaduspärasusi. See võib paista pisut liiga kunstlikuna, aga ma võin täie kindlusega väita, et iga kord, kui mõni väärt mees sinu vastu huvi tunneb, järgisid sa teadlikult või ebateadlikult just seda valemit: visuaalne keemia + tajutav väljakutse + tajutav väärtus + side = sügav ja kestev külgetõmme.

Matthew Hussey on üks kuulsamaid briti suhteeksperte, kes räägib siin raamatus lustlikul ja lennukal viisil, kuidas luua uusi romantilisi ja ka sõprussuhteid. Igas vanuses. Mul on selline väljend nagu „elu ühel kaardil“, mis võtab kokku elu erinevaid olukordi. Võid päris noorena avastada, et sul pole oma sõpruskonda. Tööd kaotades selgub, et sinu identiteet tugines ametile, või laste suureks saades mõistad, et oled olnud pühendunud perele ja enda elu polegi.
Nagu investor pangas, peab ka elus riske hajutama. Näpunäited raamatus ja praktilised harjutused on kulla väärtusega nii loomult tagasihoidlikele, aga ka neile, kel pole tõrget lobiseda tühjast-tähjast.
Hussey räägib, kuidas luua enesekindlust, seada latti kõrgele, olla ihaldusväärne, ja ka sellest, kuidas flirtida. Oskus panna õhk elektrist särisema on vaimustav sõltumata suhtestaatusest. Kogu raamat on lõbus lugemine, kuidas ehitada üles elegantseid suhtlusmaneere ja luua vastastikku võluvaid suhteid.
Heidit Kaio

ajakirja Eesti Naine peatoimetaja

Kuidas siis seda ühte ja ainust leida, millest unistavad kõik inimesed? Autor annab siin raamatus naistele nõu, kuidas uute inimestega tutvuda ja suhteid luua, samuti räägib ta sellest, millest mehed mõtlevad ja mida nad suhtelt ootavad. Tema meetodid on aidanud paljudel naistel leida armastuse, mis jääb terveks eluks kestma. Matthew läbinägelikkus, aupaklikkus ja südamlikkus muudavad selle raamatu omalaadseks käsiraamatuks, milles räägitakse kõigest, alates esimesel kohtingul käimisest kuni emotsionaalse läheduse saavutamiseni. See on hädavajalik raamat kõigile, kes igatsevad leida oma ellu seda üht ja õiget.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid