Siin on 5 pisikest, kuid tõhusat viisi tõeliselt suurepärase suhte loomiseks ja hoidmiseks.

1. Loo silmside, kui partner sinuga räägib

Kui lähed hommikul tööle ja kohtud töökaaslastega, kas vaatad neile silma ja ütled tere hommikust? Kohvi tellides vaatad baristale silma ja tänad teda teeninduse eest? Muidugi, sa teed seda!

Niisiis, kui kasutad loomulikult silmsidet oma elus ühenduse allikana, siis miks sa ei kasuta seda oma suhtes?

Paljud paarid kaotavad oma suhtes silma vaatamise. Head ööd soovides ei tõsteta pilku nutiseadmelt, rääkides vaadatakse televiisorit või tehakse midagi muud ülimalt tähtsat. Sõna otseses mõttes on võimatu kellegagi ühenduses püsida, kui sa talle silma ei vaata. Inimesed loovad ühenduse silmsideme kaudu ja selle puudumine võib suhtes ainult kaose põhjustada.

2. Kallista oma armsamat sageli ja südamest

Tundub nii tavaline, kuid armsama kallistamine iga päev võib olla see, mis hoiab sinu suhte või abielu tugevana, võib-olla rohkem kui miski muu.

Kallistused teevad kahte asja, mis mõlemad on eduka suhte jaoks olulised.

Kallistused kasutavad hoolivuse edastamiseks füüsilist kontakti. Meenuta, kui hea tunne on saada kelleltki kallistust. Päris hea, eks? Ja nüüd kujuta ette kallistust inimeselt, keda armastad. Päris hämmastav, eks?

10-sekundiline kallistus põhjustab okstsütotsiini tootmist, hea enesetunde kemikaali, mis suurendab õnnetunnet ja võitleb depressiooniga. Öeldakse, et 10-sekundiline kallistus kord päevas võib paari sidet oluliselt süvendada.

Lisaks on kallistused suurepärased stressimaandajad. On tõestatud, et kellegi tugevas kallistuses hoidmine 20 sekundit vabastab stressist. Milline kingitus see oleks – kallistada oma lemmikinimest ja lasta tal selles stressirohkes maailmas vähem ärevust tunda.

3. Pööra tähelepanu ja jäta meelde

Ma tean palju naisi, kes ütlevad: „Miks ta ei võiks lihtsalt teada, mida ma tahan. Miks ma pean talle alati kõike selgitama ja üle rääkima?’ Naised oskavad väga hästi teiste vajadustele häälestuda, kuid meestel on seda raskem teha. Selle tulemusena võib vahemaa mehe ja naise vahel kasvada, sest jäetakse kasutamata võimalused üksteist õnnelikuks teha.

Julgustan nii mehi kui naisi oma partnerile tähelepanu pöörama. Julgustan neid märkama, mis neile meeldib ja mis ei meeldi, mis teeb nad rõõmsaks või kurvaks, mis on need asjad, mida neile meeldib teha ja mida nad naudivad, kui neile tehakse.

Samuti julgustaksin nii meest kui naist rääkima oma kallimale, mida nad vajavad. Pole põhjust nuriseda ja solvuda, kui sul on olemas inimene, kes tahab sulle anda seda, mida sa tahad, kuid ta ei tea, mida sa tahad.

Inimene, kes pöörab teisele tähelepanu, on inimene, kes paneb oma partneri tundma end armastatuna suures plaanis. Jah, sa ei pruugi olla võimeline oma kallima kõiki vajadusi ette aimama, kuid kui pöörad piisavalt tähelepanu, suudad jõuda täiuslikkusele üsna lähedale.

4. Tee sageli väikeseid žeste, mida su kallim armastab

Kas tead ütlust „väikesed asjad toovad kaasa suuri muutusi?“ Jäta see fraas meelde, sest see on tõsi. Väikesed žestid võivad hoida sinu suhte terve ja õnnelikuna.

Mida ma mõtlen väikeste asjade all? Ma pean silmas lillede kinkimist, tänamist, tähtpäevade meeles pidamist, armastuse väljendamist, toetuse avaldamist. Need on pisiasjad aga just need muudavad suhtes palju.

5. Võta aega oma suhtele

Üks asi, millest meil selles kaasaegses maailmas kõige rohkem puudus on, on aeg. Kuna meil napib aega, siis mingil hullul põhjusel läheb prioriteetide nimekirja lõppu suhe.

Anname meelsasti oma aega tööle, lastele ja hobidele, kuid sageli peame oma suhteid iseenesestmõistetavaks ega anna neile aega, mida nad väärivad. Tehke iga päev midagi koos, olgu selleks kasvõi koos ühel ajal magama minek või hommikune kohvitamine enne tööle minekut. Leidke tegevusi, mida mõlemad naudivad.

Allikas: Yourtango.com


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid