Ütleme, et istud rahulikult perekonna või suguvõsa peol, oled koosviibimisel kolleegide või sõpradega ja keegi naine esitab küsimuse, mis kõlab nagu kõuemürin keset selget taevast: "Kadri, millal sa kavatsed abielluda? Sa oled juba 35 ja on viimane aeg lapsed sünnitada!" Sel hetkel oled sa tähelapanu keskpunktis, kõik vaatavad sinu poole ja ootavad vastust. Naeratus kaob su näolt, sa hakkad närveerima ja mõtled, kuidas ennast õigustada ja mida tuleks öelda. See võib olla sinu jaoks valus teema. Võib-olla sa ei taha praegu abielluda ega rasedaks jääda. Tegelikult on see sinu elu ja sina otsustad, kuidas seda elada.

Kujuta endale ette, et oled ambitsioonikas, soovid teha karjääri, õpid keeli, reisid. Sinu naabrinaine või lapsehoolduspuhkusel olev sõbranna või sugulane küsib pidevalt: "Millal sa sünnitad? Mida sa pidevalt reisid, aeg on juba endale laps ja perekond muretseda." Sinu vastused "mitte praegu, pole aega" ei huvita neid. Selle inimese arvates pead sa sünnitama, olema ema ja abikaasa. Kas tema elu muutub kergemaks, kui sina sünnitad või abiellud? Ta võib olla kade su peale, sest pereelu on piiranud tema tegevusi.

Mis tegelikult toimub? Selliste küsimuste esitajat tegelikult ei huvita sinu vastus, tema jaoks on oluline tunda end tähtsana teiste silmis, aga selleks on vaja ohvrit. Ja ta valib ohvriks sinu, üksiku, mehe ja lasteta 35aastase. Oma rõõmu ja iluga tekitasid sa temas kadedust ning ta esitaski sulle ebameeldiva küsimuse. Loomulikult tunned ennast ebamugavalt, aga kas see on tema võit? Sel momendil ei ole oluline sinu sisemine reaktsioon, vaid oskus ennast ja oma piire kaitsta ning mitte lubada nautida sinu abitust sellel, kes küsis sinu jaoks ebamugava küsimuse.

Sa võid sellistele inimestele vastata mida iganes, sest vastus tegelikult ei huvita neid. Paar võimalikku varianti: "Kallis tädi, mulle meeldivad sellised mehed nagu sinu mees, ma otsin samasugust", "Teate, räägitakse, et laste saamiseks on seksis olemas erilised poosid ja kuna teil on kaks last, siis võib-olla jagate minuga, millistes poosides teie oma lapsed olete teinud". Järgmine kord see inimene mõtleb, enne kui küsib. Ära näita oma ebakindlust, vaata teisele silma. Ära väldi küsimust ega muuda teemat. Võid ka selgelt öelda, et sa ei soovi seda arutada, kuid siis sa pead ütlema seda enesekindlalt ja kategooriliselt. Kui sa iga kord sellise küsimuse peale valusalt reageerid, siis jäädaksegi ründama.

Oled ehk isegi märganud, et inimesed, kes on oma otsustes kindlad, ei taha teistele midagi tõestada, ei ole vaidluste algatajad ega agressiivsed nende suhtes, kes pole nendega ühel arvamusel. Kui naine teadvustatult otsustab olla või mitte olla ema, ei hakka ta teisi survestama oma arvamusega, sama on ka muude teemadega tema elus.

TELLI ETTE AUTORI AUTOGRAMMIGA RAAMAT!

RAAMAT ILMUB 14. APRILLIL!

Maailm muutub kiirelt ja meie koos sellega. Kõige muu kõrval muutuvad ka inimsuhted. Kuidas aru saada, milline see inimene on, kes su ellu tuleb? Kas ta jääb su kõrvale pikaks ajaks või lahkub sama kiiresti, kui tuli? Mida teha selleks, et mitte langeda koduvägivalla ohvriks ja kui see on juhtunud, kuidas sellest pääseda? Kuidas pärast lahkuminekut leida jõudu, et eluga edasi minna, ja mitte kaotada usku, et igaühe jaoks on olemas keegi, kes päriselt armastab?

Vastusevariante neile ja paljudele teistele küsimustele see raamat pakubki. Kõigis vastustes kumab muu hulgas üks ühine soovitus: armasta ennast ja ole see, kes sa oled. Kui sa ise ennast ei armasta, miks peaksid siis teised seda tegema.

Alexis Varnum on kanaldaja ja nägija ehk see, kellega ja kelle kaudu räägib universum. Üle kümne aasta on ta Facebookis jaganud teistega talle tulnud informatsiooni. Alexise esimene raamat „Uus reaalsus. Kuidas tulla toime muutuva maailmaga" ilmus 2021. aastal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid