Ega kõik ei edenegi sama kiirusega, osad lähevad kiiremini edasi ja osad jäävad maha, areng on kogu aeg erinev olnud.

Nendega, kes vaimse arenguga ei kiirusta, ei juhtu ju iseenesest midagi hullu. Ega olegi vaja rutata, kujutage ette, kaks miljonit aastat! Aega on maa ja ilm. Mis mänge selle ajaga kõik läbi jõuab mängida.

Kes aga soovib ja valmis on, võib ka siin ja praegu vaimseks saada.

Öeldakse, et teistega võrdlemine on üks põhilisemaid kannatuse allikaid. Missuguse parameetri järgi, pagana pihta, võrdleme ennast teistega? Polegi niisugust parameetrit! Ei saa võrrelda mitte millegagi, võrdlusmomenti kui niisugust pole. Näiteks, kui palju süda armastab? Selline võrdlus ei ole võimalik.

Võrreldakse mingite väliste parameetrite järgi, mis on siis kas ühiskonna või konkreetse kultuuriruumi või sinu enda uskumussüsteemi poolt sätitud. Et materiaalse tasandi võrdlemisest vabaneda, peaks inimene jõudma vaimse ärkamiseni. Kus on meie sisemised vaimsed väärtused, empaatia, armastus, elurõõm ja soov anda teistele? Kaastunne ja teistest lugupidamine, kõigepealt iseendast lugupidamine ja armastus iseenda vastu - need on ju kõik vaimsed väärtused. Me jätame need absoluutselt kõrvale, nagu neid polekski olemas. Hoopis rahast on tehtud kuldvasikas ja raha on meie jumal.

Allikas: Mai-Agate Väljataga "Loomise õpetus 2", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid