Igapäevane hingamine

Erinevatel hetkedel ja erinevates olukordades hingamisele keskendudes ja teadlikult hingates saad tavalised hetked muuta hindamatuteks tervendamisvõimalusteks ning rahu, vaikuse ja väe harjutusteks.

Ärka üles!

Kui oled uimane või väsinud, kuid pead veel tööd tegema, siis sobib sulle üks sufide tehnika. (Muide, sufidel - moslemi müstikutel - on palju suurepäraseid meditatsioone ja harjutusi, mis ühendavad mõtte, palve, liikumise ja heli.)

Hinga kaks kuni neli korda kiiresti ja lühidalt nina kaudu sisse ning puhu seejärel kokkusurutud huulte vahelt õhk välja. Tee seda kaks minutit ja sa näed, kuidas energiat hakkab juurde tulvama. Tõmba õhku kiirete sõõmudega nina kaudu rindu ning hinga taas kokkusurutud huulte vahelt välja. See meetod on hüüdnime "Nuff ja Puhh" saanud tekkivate helide järgi. Sisse ... Sisse ... Sisse ... Puhh! Sisse ... Sisse ... Sisse ... Puhh! Sisse ... Sisse ... Sisse ... Puhh! Sisse ... Sisse ... Sisse ... Puhh!

Ära naera midagi! Või naera, kui teisiti ei saa, aga proovi ikka. Kohe. Ja veelkord. Mängi! Eksperimenteeri!

Voodist üles tõustes

Virguta keha seda sisse- ja väljahingamise ajal mõnuga venitades. Tee seda kolm korda. Virguta keha: hinga sisse, lugedes viieni, ja hinga välja, lugedes taas viieni. Virguta südant, keskendudes hingamisele südame piirkonnas ja kujuta sisse hingates ette, et sa hingad sisse hoolimist enda suhtes. Ja välja hingates kujuta ette, et sa hingad välja tänutunnet algava päeva suhtes.

Hommikuse duši all

Jälgi kraani avades oma hingamist ja vaata, kuidas hingamine muutub, kui soe vesi su keha puudutab. Tunneta ja hinga. Hinga ja tunneta ja lõõgastu oma tunnete embuses, nagu sa teed siis, kui armsama käed su keha silitavad. Lõpeta duši all käimine külma veega. Häälesta hingamine vastavaks tekkivale tundele. Lõdvesta teadlikult oma keha ja integreeri endasse külma vee tekitatud stimuleeriv tunne. Hinga ennast rätikuga kuivatades aktiivselt. Rituaali lõpetamiseks hinga mõned korrad sügavalt ja pikalt.

Liikluses

Punase tule taga seisma jäämine on hea võimalus lõdvestuda ja mõned puhastavad hingetõmbed teha või tunnetada oma keha ja hingamist. Kui sa istud ummikus, lõdvesta haaret roolil. Kontrolli oma õlgu ja asendit. Käi oma keha läbi ja hinga läbi kohtade, kus tunned pinget. Hinga. Hinga, liigutades ja lõdvestades lõuga, kaela, õlgu. Kui sa märkad kusagil oma kehas pinget, hinga. Hinga ja lõdvestu, vabasta see koht pingest. Ummikus istumist on võimalik nautida! Pane peale mõnus rütmikas muusika ja hinga muusika rütmis. Mõtle, enamik inimesi püüab lihtsalt taluda ebamugavust, mis neid ummikus istudes valdab - aga muuda oma suhtumist ja tähelepanufookust. Tunne tänulikkust. Tunne sisse hingates, kuidas sa avardud, ja naudi välja hingates lõõgastumist. Harjuta ennast hästi ja mugavalt tundma igal hetkel, kui sa seda tahad. Ja tuleta endale meelde, et elu on ilus.

Trennis

Kui sa trennis trenažööril oled, hinga oma sammude rütmis. Kasuta aega selleks, et skaneerida oma keha ja hingata läbi iga koha, mida sa tunnetad. Tunneta, kus su kehas pinge või ebamugavustunne on. Lõdvesta kõik lihased, mis trenažööril liikumise ajal aktiivsed pole. Sa võid harjutada ka läbi tšakrate hingamist ning sealjuures afirmatsioonide, positiivsete sisenduste või mantrate kordamist. (Tšakrad on joogatekstides kirjeldatud energiapunktid. Meie kehas on neid seitse ja öeldakse, et tšakrate energia pöörleb nagu ratas.)

Peavalu

Hinga õrnalt valu keskmesse ja suuna oma tähelepanu valule. Hinga sügavalt ja pehmelt välja, lõdvestades valu ja pingete piirkonnas olevad lihased. Pööra tähelepanu pisiasjadele. Kas valul on kuju? Kas tal on piirid? On tal tekstuur? Milline on ta temperatuur? Oluline pole mitte analüüs, vaid tunnetus. Teadvusta valu, saada sellesse hingates energiat ja lõõgasta seda piirkonda. Tee seda mõned minutid ja jälgi, kuidas tunne muutub, teiseneb ja liigub. Ja ära üllatu, kui valu üle läheb.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid