Sageli olen ma kuulnud teid ütlemas otsekui unes: See, kes raiub marmorit ja avab kivis omaenese hinge kuju, on õilsam sellest, kes künnab põldu. Ja see, kes haarab vikerkaare, et laotada ta inimkujuliselt lõuendile, on suurem kui see, kes valmistab sandaale meie jalgade tarvis. Aga mina ütlen, ja mitte unes, vaid keskpäevakirkuse ülimas ärkvelolus, et tuul ei kõnele sugugi sulnimalt suurtele tammedele kui vähimatele rohulibledele; Ja kui te ei saa töötada armastuse, vaid ainult vastumeelsusega, siis on parem, kui jätate töö sinnapaika ning istute templiväravas, et võtta vastu almuseid neilt, kes töötavad armastusega. Sest kui te küpsetate leiba ükskõiksena, küpsetate te kibedat leiba, mis kustutab vaid pool inimese näljast. - Kahlil Gibran "Prohvet"

Mis on tegelikult edukus? Kas asju täis suur maja koos vanematega, kelle lapsed kasvavad üksi, sest vanemad on pidevalt tööl raha teenimas, et saaks lastele uusi ja veel uuemaid vidinaid osta? Endale uhkema auto osta?

Või on edukus see, kui inimene naudib oma päeva ja oma elu, kaasa arvatud aega, mil ta on tööl, ning veedab palju aega inimestega, keda ta armastab.

Miks nimetatakse edukaks seda, kes tõuseb karjääriredelil, samal ajal vaeveldes ärevuse küüsis? Edu ei pea tulema koos piinaga. Tee seda, mis on su hingega kooskõlas. Mõtle näiteks sellele, mis tööd sa teeksid, kui mitte millegi eest ei saaks palka? Mida sa koolis õpiksid, kui sa ei saaks hindeid ega diplomit? Millistes ainetes käiksid?

Nii et kui oled endale kirja pannud sellised asjad, nagu elu jooksul joosta ära üks maraton, iga kevad paastuda nädal, langevarjuga hüpata, lugeda aastas 54 raamatut, aga samas see pole see, mis su südame võidaks, siis lase sellest lihtsalt lahti.

Ära tee endale ise kohustusi juurde ja kui üks päev tekib soov midagi neist teha, siis anna minna, aga ära tunne kohustust, sest see röövib kogu lõbu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid