Põhjused on järgmised:

• Gluteen. On tõendeid, et see võib häirida reproduktiivhormooni prolaktiini - inimestel, kes on gluteenile tundlikud. Kui sul on gluteenitalumatus, siis põletik, mida see põhjustab, tekitab ka kortisooli ületootmist.

• Piimatooted. Piim - eriti täispiim ja mis tahes sellest valmistatud tooted - sisaldab östrogeeni ja suurendab su organismi östrogeenikoormat.

• Suhkur. Suhkur võib olla seotud insuliini tootmise suurenemisega, aga see võib vallandada ka kortisooli vabanemise, nagu siis, kui veresuhkur tõuseb (pärast suhkrurikast einet) ja organism vabastab kortisooli. Pealegi võib suhkur põhjustada rasva kogunemise maksa, aga sa vajad hästifunktsioneerivat maksa selleks, et hormoone mürkidest vabastada.

• Alkohol. Kui maks püüab alkoholi kehast eemaldada, suunatakse osa hormoonidega tegelemiseks mõeldud energiast mujale. Alkohol võib mõjutada ka paljude vananemishormoonide taset. Suuremal osal alkohoolsetest jookidest on kõrge GI, mis tõstab kiiresti insuliinitaset. Samuti tõstab alkohol otseselt östrogeeni ja kortisooli taset ning langetab hGh taset.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid