Ootusega, et midagi toimub just nii ja mitte kuidagi teisiti, tekitame endale ise pettumust ja rahulolematust. Äkki tasuks ootustest vabaneda ja sündmustel ise areneda lasta?

Ootused tekivad sellest, kui inimene ei ela olevikus, vaid on oma mõtetega pidevalt tulevikus. Midagi pole veel juhtunud, unistused pole täitunud, aga inimesel on juba täpne ettekujutus, kuidas kõik peaks toimuma. Plaani külge klammerdumine muudab selle staatiliseks. Kui inimese mõtted on tulevikku suunatud ning ta teistelt kindlaksmääratud käitumist ootab, muutub ta ise oma ootustest sõltuvaks. Tema jaoks on tulevikusündmusele ainult üks võimalik lahendus, mille ta on ise välja mõelnud. Ta elab iseenda loodud illusioonis ega näe teisi võimalusi. Kui midagi läheb teisiti, tekib pettumus ja rahulolematus.

Ootus loob illusiooni, millesse inimene ennast ise vabatahtlikult kinni surub. Ootused mürgitavad hetkes olemise rõõmu ja kerguse ning seavad sündmuste arengutele piiranguid. Ootuste tõttu võib mõni sündmus ebameeldivaks muutuda ning kauakestvat rahulolematust tekitada.

Ootustes elamine on vaja ära lõpetada. Tuleb positiivsetele hetkedele keskenduda ning tänulik olla. Inimesed loovad ootusi mitte ainult eelseisvate sündmuste suhtes, vaid kujutavad endale ette, kuidas teine inimene peaks käituma ning milliseid otsuseid vastu võtma. Eeldatakse kindlat käitumist ning kui nõnda ei juhtu, siis solvutakse. Samas oma soovid ja palved jäetakse välja ütlemata. Kuidas teine inimene peaks aru saama, mida temalt oodatakse? Naised solvuvad, kui mehed neid ei aita, nende vastu tähelepanelikud ei ole ning lilli ja kingitusi ei too. Samas ei anna nad meestele ühtegi vihjet, mida nad ootavad, ja seetõttu ei saagi mehed teha seda, mida nendelt oodatakse. Selle kõigega kaasneb aga elus pettumine ja suurenenud rahulolematus. Kaob usk, et midagi võiks muutuda.

Kas ootustest on võimalik vabaneda? Iga inimene saab valida, millise hoiaku ta olevikuhetkes võtab. Valikut aitab teha teadlikkus. Kas sul on ootusi? Kas täitumata ootused on sulle kaasa toonud nii palju pettumusi, et sa ei ootagi enam midagi? Kui sa olukorda mõjutada ei saa, siis ära ka teiste inimeste valikutele ootusi sea. Võta kõikide olukordade lahendused vastu ja sa ei ole pettunud. Õpi elama siin ja praegu. See on hea võimalus ootustest vabaneda.

Kui märkad, et sul on taas ootused tekkinud, siis järelikult elad tulevikus. Õpi selliseid mõtteid tähele panema. Ära eelda, et keegi vastavalt sinu ootustele käituks. Keegi ei ole kohustatud sind mõistma ja keegi ei pea olema selline, nagu sina ootad. Kõik kokkulepped ja lubadused võivad muutuda - see on elu. Keegi ei saa tulevikku garanteerida ning asju tuleb võtta nii, nagu need on.

Ootustest loobumisega sinu isiklikud suhted paranevad. Võimalik, et tekivad uued suhted, mille aluseks on valikuvabadus. Selleks et valede ootuste lõksu mitte langeda, ole enda vastu aus ja suhtu asjadesse realistlikult. Ära lange reklaami ega hinnangute ohvriks. Kui sa midagi osta tahad, siis uuri seda kaupa ise, sest teiste arvamustele tuginedes võid hiljem pettuda. Kui sa tahad reisida, investeerida või midagi osta, siis kogu kõigepealt infot.

Ära luba endal pettuda ega ennast petta. Kui soovid, et unistused koos kõigi sinu ootustega täituksid, siis ära ainult unista, vaid mõtle kõik detailid läbi ja liigu edasi. Sellisel juhul ei ole need enam ootused, vaid prioriteedid. Ootused on mõistuse vili, kuid mõistus ei suuda välja mõelda enamat, kui on ise näinud. Ära piira ennast vaid mõistuse poolt loodud variantidega, õpi usaldama oma kõrgemat Mina.

Kui muretsed tulevikusündmuste pärast, siis peatu ja ütle endale: "Ma usun, et kõik juhtub minu enda hüvanguks. Ma loovutan kõik kõrgemate jõudude jätte. Usun, et nad loovad mulle ideaalsed tingimused."

Pole ootusi, pole ka kannatusi. Kui sa midagi ei oota, siis vabastad oma elu kannatusi tekitavatest põhjustest. Täna elu ja ela praeguses hetkes. Kiirga armastust, valgust ja harmooniat ning keeldu piiranguid tekitavatest ootustest. Sa saavutad palju enam, kui oleksid osanud tahta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid