Reisile paki kaasa

■ Võimalikult vähe ilutooteid ja hügieenitooteid ning osta vajalik kohapealt väikse kogusena. Kohapeal saad hambaharja, hambapasta, väikse kreemipotsiku, ühekordseid pesemisvahendeid.

■ Kaks paari pükse või seelik (olenevalt asukohast kas lühikesi või pikki)

■ Kaks pluusi

■ Või asenda üks komplekt kleidiga

■ Kaks paari aluspesu

■ Kaks paari sokke

■ Soe kampsun (olenevalt asukohast ja vajadusest)

■ Ujumisriided

■ Raamat

■ Ühed jalanõud jalga ja kui kuidagi teisiti ei saa, siis ühed kaasa ka.

Ja ongi kõik! Igas riigis on olemas hambapastad, plaastrid, sokid ja kõik muu selline, mida võib ootamatult vaja minna ning mis maksab mõne üksiku euro. Pole mingit vajadust neid kaasa vedada.

Riideid saad pesta õhtuti ja panna ööseks kuivama või anda need hotelli pesta. Olenevalt muidugi riigist, aga tavaliselt on üksikute asjade puhastamise hinnad soodsad.

Mina isiklikult kaamerat ei armasta reisidel kaasas kanda, sest mulle meeldib hetke nautida ja kaaslastega arutledes jagada, mitte seda läbi kaamerasilma vaadata. Mõni üksik mälestusfoto on igati piisav minu jaoks.

Iga kord, kui midagi ära pakid, küsi endalt, kui väga sa seda tahad ja vajad ning kas oled valmis seda endaga kaasas vedama?

Loomulikult oleneb ka reisi iseloomust ja kui lähed konverentsile esitlust tegema, siis matkapüksid ei sobi, aga igasuguse turismireisi jaoks on selline väike valik igati hea.

Jäta arvuti koju ja ära surfa reisi ajal internetis. Tee endale tõeline puhkus kõigest.

Võta kaasa üks raamat ja kasuta kohalikke raamatuvahetusi või soeta kohapealt kohalike autorite raamatuid.

Kui oled reisil pikemalt ja teed ka oste, siis saada need pakiga endale koju. Nii ei pea sa neid ühest kohast teise kaasa vedama.

Tee reisiraamatutest pilte kohtadest, mida plaanid külastada, ning prindi välja. Nii ei pea tervet raamatut kaasa võtma ja saad need kohapeal pärast kasutamist ära visata.

Tee enda dokumentidest ja kaartidest foto ning saada endale e-mailile. Kui midagi varastatakse, siis saad kohalikust internetipunktist kätte vajalikud numbrid edasitegutsemiseks - kaartide kinnipanemiseks ja muuks selliseks.

Allikas: Kaisa Lattu "Asjadest lahtilaskmise kunst", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid