Tallinna Botaanikaaed saab tänavu 60-aastaseks. Botaanikaaia direktori Urve Sinijärve sõnul on juubeli puhul tänavune hooaeg eriline ning täis põnevaid üritusi ja muudatusi.

Alates maist kehastub Tallinna Botaanikaaed Taimeriigi Suursaatkonnaks. "Oma juubeliaastal pakume Eestis resideeruvatele saatkondadele võimaluse tutvustada botaanikaaias oma riiki ning selle loodust ja kultuuri," ütles Urve Sinijärv. "Omalt poolt märgime territooriumil ära selle maa taimi, korraldame temaatilisi ringkäike ja muid üritusi. Tegutseme vastavalt praeguse olukorra võimalustele ja tegevuskava on seetõttu paindlik. Kõige täpsemat infot toimuva kohta leiab meie kodulehelt ja sotsiaalmeediast," lisas Sinijärv.

Suvehooaega mõjutavad ka mitmed ehitustööd, mis muudavad Tallinna Botaanikaaia ilmet ja pakuvad valmides külastajatele paremaid elamusi. Piirangute leevenedes avatakse uuenenud Palmimaja. Samuti saab uue ilme botaanikaaia mägiaed ehk alpinaarium, mida taimestatakse kevadel ja suvel. Sügisel valmib ka uus majandushoone.

Vaata Tallinna Botaanikaaia direktori Urve Sinijärve hooajatervitust:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid