Liigne mõtlemine on vaja katkestada, tekitada vaikuse ja kohalolu hetki, mil saaksid toimuda puhkamine, lõõgastumine, ümberhäälestumine, muutused nii mõtte- kui ka sellest tulenevas tundemaailmas. Et aegunud mustritest ja programmidest välja tulla, nende toitmine oma energiaga lõpetada, on vaja tulla praegusesse hetke, kohalolusse enda sees, oma kehas. Kõigepealt on vaja võtta aeg maha, aega olla iseendaga ja leida endale sobiv viis lõdvestumiseks ja lõõgastumiseks. Väga hästi sobivad lõõgastumiseks praegu igasugused veeprotseduurid, eriti tõhusad on saun ja vannid meresooladega. Ka jalavann vannisoola või meresoolaga on tõhus energiakeha puhastaja ja keha lõõgastaja ning mõjub hästi kogu organismile. Peale veeprotseduuride on hea kasutada ka kõiki teisi loodusjõude kohalolu ja lõõgastumise toetamiseks. Kel vähegi võimalik võiks leida võimaluse ühenduda maaga, pista näpud mulda, tegeleda aiatöödega, matkata, viibida looduslike kivide (rändrahnud, kivikülvid, paepaljandid) ja suurte puude läheduses, avada oma meeled kevadise looduse võimsatele energiatele.

Looduses viibides ja liikudes pööra tähelepanu oma meeltele, püüa püsida hetkes, olla kohal oma kehas. Lülita mõtted välja ja meeled sisse. Pööra järjest tähelepanu oma meelte tajudele. Vaatle ja jälgi loodust enda ümber, pane tähele, et looduses ei ole kiirustamist ega ruttu, kõik toimub rahulikult ja korrapäraselt omal ajal. Pööra tähelepanu oma hingamisele ja haistmisele, õhk on täis erinevaid kevade lõhnu. Tõmba oma kopsud energiast pakatavat kevadõhku pilgeni täis ja lase õhk uuesti kergendust ja tänu tundes ohates välja.

Kuulata tähelepanelikult, mida ja kui palju sa kuuled, pööra tähelepanu ka sellele, kui kaugelt tulevaid helisid sa suudad eristada. Tunneta päikese ja tuule puudutust oma nahal, katsu maapinda, mulda, puutüvesid ja oksi, kive, taimeid. Pista midagi värsket suhu, muidugi neid taimeid, mida sa kindlasti tunned ja mis kasvavad puhtas keskkonnas, mitte suurte teede ääres. Kevadised taimed on täis tervendavat ja puhastavat, ergutavat eluenergiat. Karulauk, aga ka teised metsikud laugud, naat, nõges, nurmenuku ja võilille lehed, mustsõstra pungad, angervaksa võrsed, hapuoblikad ja teised kevadisest mullast juba nähtavale ilmunud taimed omavad imelist värskendavat ja turgutavat väge, mis aitab kehal vabaneda mittevajalikust ja laeb värske energiaga, pakkudes ühtlasi ka hõrke maitseelamusi.

Mida iganes sa teed, jälgi, et oleksid selles tegevuses ja hetkes oma kehas täielikult kohal. Pööra tähelepanu oma mõtetele ja hoia need käesolevas hetkes, nüüd, siin ja praegu. Lase minna kõigel, mis on juba ära olnud ja tee olnuga rahu. Möödunut sa enam muuta ei saa, saad ainult andestada endale ja kõigile osapooltele ning saata tagasi hingeosad, mis ei kuulu sulle ja oma hingeosad endasse tagasi kutsuda. Nii tehes saabub ka rahu ja lakkab ärevus. Ka tuleviku pärast muretsemisest pole kasu, see loob ainult muretsemiseks põhjust juurde. Seega usalda, et teostub parim võimalik, sulle sobivaim areng, kui sa sellesse oma mõtte- ja tundeenergiat panustad, siis aitadki sobivatel olukordadel ja seisunditel saabuda.

Hoolitse oma keha eest ja jälgi, et tunneksid ennast hästi. Kui vaja, siis puhka, ole enda vastu aus, tähelepanelik ja hoolitsev. Kui pole võimalik minna maale, parki aga looduse keskele, siis saab tõhusat abi ka kristallidelt, mis samuti aitavad luua ühendust Maa ja Taeva energiatega ning tasakaalustada ajupoolkerade tööd.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid