Kask kingib oma sõpruse neile, kes lähenevad talle armastusega, ta soosib siiraid inimesi. Kask rõõmustab lapsi ja lohutab naisi, hävitab haigusi tekitavaid mikroobe. See on tundlik puu, ta äratab inimestes intuitiivseid jõude, muudab nad sensitiivseteks. Kask on leebe ja hoolitsev, vabastab hirmust ja kõhklusest, muretsemisest.

Teen kasemahla suppi. Valan kaussi ühe liitri kasemahla, panen sinna sisse kolm peotäit kuivatatud metsamarju (mustikaid, jõhvikaid, pohlasid, metsmaasikaid) segan hulka 2 spl mett. Annan supil seista tund aega.

Nüüd olen saanud tõelise metsaenergia. Söön endasse vedelikku, mis on vooganud läbi puu, sisaldades endas kõik kase suurepärased tervendavad omadused. Metsamarjad mitmekordistavad seda võimsat energiat, andes mulle metsa rahu ja ülevustunde. Võimas supp.

Kasepungad korjan nii, et näpistan need kaseokste küljest veel enne, kui nad hakkavad leheks arenema. Kasepunga teed vajan siis, kui kehast vaja jääkaineid välja ajada. See ajab higistama, suurendab uriinieritust ja mõjub valuvaigistavalt.

Raviteed teen nii, et valan kasepungadele peale kuuma vee ja hoian 15 minutit. Tee on kibe, kuid väga mõjus. Kui tahan teha külma kevadise ilmaga sooja kevadise joogitee, siis valan pungadele peale kuuma vee, hoian minuti ja siis joon.

Autor: Metsamoor Irje Karjus

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid