Veebruari täiskuu leiab aset laupäeval, 27.02 kell 10:17. Sel ajal asuvad Päike ja Kuu teineteisest maksimaalses kauguses. Päike liigub Veevalajas, Satabishaki naksatras ja Kuu liigub Lõvis, Purva Phalguni naksatras*, st Päike ja Kuu on üksteise suhtes ~180 kraadi ehk vastamisi. Päikesega liigub kaasas Veenus, mis asub samuti Veevalajas, Satabishaki tähekogumis. Mida sümboliseerib Lõvi ja Purva Phalguni naksatra?

Simha (sanskriti keelne termin) ehk Lõvi on sodiaagiringi viies tähemärk, millega seostuvad kindlad märksõnad: illumineeriv, valgustav, särav, grandioosne, kuninglik, kesksus, kuulsus, loovus, draama, teater, poliitika, tsenter, tähistamine, geniaalsus, temperamentsus, tuline, päike, valgus, süda, selgroog, autokraatia, enesekindlus, imperaator.

Purva Phalguni asub 13°20´ kuni 26°40 Lõvi tähemärgis. Purva Phalguni koosneb kolmes sõnast: purva, phal, gunin. Purva, purve tähendab esimest. Phal tähendab vilja. Gunin tähendab heaendeline, paljulubav. Purva Phalguni tähendab esimest õnnelikku, viljakat. Purva Phalguni jumal on Bhaga, mis on Hinduismis külluse, varakuse ja õnne jumal. Bhaga ülesanne oli jagada kõikidele inimestele küllust ja õnne. Purva Phalgunis väljenduvad hinge heade tegude viljad, sest head teod toovad kaasa head tagajärjed ja halvad teod toovad kaasa halvad tagajärjed.

Sel täiskuu tsüklil Purva Phalgunis õpime lõõgastuma ja võtma elu vähem tõsiselt. Mõtleme, mis meile meeldib ja teostame oma kavatsused. Enesearmastus ja hoolitsus seostub Purva Phalguniga hästi, sest Veenuse energia (mis valitseb Purva Phalgunit) soodustab endale meeldivate kogemuste pakkumist. Purva Phalguni peamine sümbol on võrkkiik. Võrkkiik sümboliseerib puhkust, lõõgastumist, st tuleb olla ettevaatlik liigse laiskuse osas, mis inertsist võib tekkida, kui võtadki aja maha. On oluline leida tasakaalupunkt töö, kohustuste ja lõbu, meelelahutuse osas.

Purva Phalguni on hoomamatult loov naksatra, mille shakti* on paljunemine või "Prajanana Shakti". Paljunemise all ei peeta silma ainult sigimisvõimet, vaid ka intellektuaalset ja artistlikku loomingut. Avastame endas seni peidus olnud loomingulised anded ja vabaneme piiravatest uskumustest, mis meid tagasi hoiavad. Mütoloogia kohaselt asetseb Purva Phalgunis Guru Sukracharya (Veenuse jumalus), kes on deemonite õpetaja ja valdab teadmist Sanijivini Vidya*, mille kohaselt saab hinged surnust tagasi ellu tuua. Sellist oskust ei valda isegi Jupiter, kes on Universumi jumalate õpetaja. Konteksti viiduna tähendab see loomingu kui protsessi mõistmist, mille tulemusena annate elu seemnele, mis idanema hakates vilju hakkab tootma. Mõistmata kuidas leiab aset loominguline protsess, ei saa inimene kunagi teada enda potentsiaali. Arvate, et ei oska laulda, kirjutada, joonistada või tantsida? Jamie Oliver ei sündinud tippkokana ja Barack Obamast ei saanud juhuse tahtel parim oraator. Kogu selle glamuuri ja sära varjus peitub loominguline protsess, mida mõlemad mehed kogesid, et jõuda sinna, kus nad täna asuvad. Sama on ka Purva Phalguni prokreatiivse jõuga, mille mõjul saame kogeda õnne ja küllust. Õnn ja küllus on protsess, mis pidevas liikumises. Looming on protsess, mis kunagi ei seisku. Loovus on energia. Energia on prana. Prana on hingetõmme. Iga hingetõmbega loome me elu.

*Purva Phalguni naksatras - Lõvi tähemärgis asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

*Shakti - energia, tugevus, oskus, võimekus

*Sanijivini Vidya - sanijivani viitab taimele, mis suudab hinged surmast tagasi pöörata. Vidya tähendab õpetust, teadust

Allikas: hinduastroloogia.ee, indiaastroloog@gmail.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid