1. Korista oma kodu ära. Võta ette korralik suurpuhastus ja viska välja või anna ära kõik need asjad, mis on vanad või mida sa lihtsalt enam ei vaja.

2. Võta ühendust oma sõprade ja sugulastega, kellega sa pole ammu rääkinud. Helista või saada sõnum ja anna märku, et hoolid ja oled olemas.

3. Tee nimekiri asjadest, mille üle oled tänulik. Kirjuta endale päevikusse või paberile üles need head asjad, mis on sinu elus juba praegu olemas ja mille üle oled igapäevaselt tänulik.

4. Võta aeg maha. Luba endale mõned hetked, kus võtad hoo maha ja lubad endal lihtsalt olla, et hingata, rahuneda, kuulata vaikust ja mõtiskleda.

5. Vaata tagasi. Käi mõttes üle peagi mööduva aasta head ja ka mitte nii head sündmused. Kõik see, mis tegi kurvaks, las minna. Kõik see, mis tegi rõõmu, las jääda kauniks mälestuseks.

6. Kirjuta üles oma unistused. Julge mõelda sellest, mida sa oma ellu soovid. Tee plaane, unista suurelt ja mõtle, mida saaksid juba praegu tegema hakata, et oma soovunelmaid täita.

7. Säti oma rahaasjad korda. Alusta sellest, et teed oma kuludest ja tuludest korraliku ja realistliku ülevaate. Ehk saad lausa mõned kulud koomale tõmmata või leiad viisi, kuidas sissetulekuid suurendada.

8. Alusta muutusega, millest oled ammu unistanud. Võta juba täna ette mõni samm selleks, et uuel aastal saabuksid oodatud positiivsed muutused sinu ellu.

9. Veeda päev looduses liikudes. Mine õue, lase end värskel õhul, tuulel, lumel, päikesel, maapinnal või merelainetel laadida.