Uurali rahvaste 300 eurose auhinna võitis Olli Tasso kuva, millel on jäädvustatud Soome Jämijärvi Kylmänmyllynlähde, ehk Külmaveski allikas.

Kuni 16aastaste 200 euro suuruse auhinna võitis Marimaa 10 aastane koolipoisi Radimir Kozlovi kuva, millel on jäädvustatud tema koduküla Bolšaja Orša püha Kasehiis, ehk mari keeli Kuera küsoto.

Tänavu oli esimest korda võimalus saata võistlusele ka liikuvaid kuvasid ning selle auhinna võitis Asso Puideti video Harjumaa Jägala küla Pärnamäe hiiest.

Kokku anti välja 18 auhinda, millest üksteist tuli Eestisse, viis läks Venemaale ja kaks Soome. Kõigi võidupiltidega saab tutvuda siin: https://hiis.ee/uudised/hiite-kuvavoistluse-voitjad-2020

Võidupildid valis välja hindamiskogu, kuhu kuulusid loodusfotograaf Arne Ader, loodusajakirjanik Helen Arusoo, kunstnik Epp Margna ja fennougrist Patrick Juho-Ville O'Rourke.Hiite kuvavõistlusele saadeti tuhatkond kuva ja videot 21 riigist ning esindatud on vähemalt 37 rahva looduslikud pühapaigad. Veidi üle poole piltidest saabus Eestist ning neil võib näha pühapaiku kõigist 15 maakonnast.

Tavapärane pidulik võitjate autasustamine Hiie väe sündmusel jääb tänavu seoses covid-19 levikuga ära. Auhinnad saadetakse võitjatele postiga.

Hiite Maja sihtasutus korraldas Hiite kuvavõistlust tänavu 13. korda. Võistluse eesmärk on pühapaiku dokumenteerida ning suunata inimesi nendega tutvuma. Erilise tähelepanu all on hõimurahvaste pühapaigad ja seetõttu toimub võistlus eesti, soome ja vene keeles. Seni toimunud 13 võistluse fotod ja allkirjad on avaldatud Hiite Maja veebilehel ning need moodustavad ainulaadse kultuuriloolise arhiivi ja õppematerjali.

Kuvavõistluse arhiiv asub siin: https://www.hiis.ee/kuva/kuvavoistlused.

Kuvavõistluse toetajad ja abilised on: Eesti Kultuurkapital, Fenno-Ugria, Eestimaa Looduse Fond, Eesti Rahvaluule Arhiiv, Võru Instituut, Taivaannaula, The Sacred Natural Sites Initiative, Kehrwieder, Roheliste Rattaretked, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Tihuse hobuturismi talu, Tagavälja talu, Alar Krautmani Terviseakadeemia, KSV Ekspert OÜ, Viru Folk, Siniallika Trahter, Eesti Paberi- ja Trükimuuseum, meestelaulu selts LüüTürr, Eesti torupillimängijad, Maavalla Koda, vabatahtlike koostööring Hiiepaik ning MTÜ Põline Pere.