Teiseks indikaatoriks võib pidada seda, kui mees ajaliselt suhte arengusse null aega panustab. Kui motivatsiooni pole, siis nii juhtub. Ja motivatsiooni pole tavaliselt siis, kui inimesel on millestki kopp ees või ta ei usu tegevuse õnnestumisse. Muidugi on võimalik sellist olukorda ümber pöörata ja muuta, aga enamasti ainult siis, kui lõpetatakse täielikult partneri peale näpuga näitamine. Las näpukas jääb teise valdkonda.

Öeldakse, et on vaja kahte, et tangot tantsida, aga selleks et suhtesse muutust tuua, piisab ühest. Kogu maailm me ümber muutub, kui suudame ennast sisemiselt muuta. Ja kuidas see imeprotsess siis välja näeb? Vaja läheb ainult ühte asja - peeglit! Suunad enda kriitikalaseri lihtsalt endale ja esitad küsimusi - mida mina olen valesti teinud, et mu partner distantsi hoiab, kas ma olen talle haiget teinud, teda põhjuseta süüdistanud, teda vähe tunnustanud või väärtustanud, mida mina saan omalt poolt teha, et teda rõõmustada, teda paremini mõista ja ta jälle emotsionaalselt avada, mida ma saan talle anda, et ta tunneks end taas täielikult aktsepteerituna ja armastatuna?

Igas suhtes tekib väljakutseid. Võimalus suhet parandada ja kitsaskohti ümber pöörata on seni, kuni kummagi kohvrid pole veel pakitud ja armastus pinna all hõõgub. Siis on vaja hõõguvale süsile veidi peale puhuda ja läita selline leek, mille üle isegi püromaan uhke oleks. Kõiki erinevaid olukordi ja märke polegi mõtet välja tuua. Kui ikka tunned naisena intuitiivselt ära, et suhe on nagu tõkkejooks, kus iga takistus on nagu Suur Munamägi või mees on suhte jätkumisest sama palju huvitatud kui aseksuaal armatsemisest, siis on targem jalga puhata ja mees, kes tahab minna, vabaks lasta.

Palju ägedam on olla seotud mehega, keda ei pea pidevalt motiveerima ja lugupidavalt käituma õpetama nagu koera istuma või käppa andma. Koer on vähemalt igavesti truu, mida ei saa öelda iga mehe kohta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid