Selle asemel et enda tegematajätmiste eest ise vastutus võtta, prioriteedid paika seada ja elu nagu kakuke jälle ilusasti veerema panna, tunneb õilis mees, et teda ei hinnata piisavalt ning ta hakkab kogu kokkukeedetud pikaajalist jama sajaga kompenseerima. Ainult et vales suunas. Nüüd leiab ta endast poole noorema mimmi, kes näeb ainult ilusat fassaadi ja pakub talle, dollarimärgid silme ees, kerget flirti ning mõne tunnustava komplimendi, mille peale nõrk mees kohe, riist ees, reha otsa astub. Lühikest aega tunneb mees end täitununa, kuna talle tundub, et on leidnud noores sümpaatias selle, kes teda hindab. Reaalsuses aga on tõenäoliselt üks noor kullakaevaja leidnud endale lühiajalise sponsori ja üks mees saab end korraks tunda kunnina, sest läks kergema vastupanu teed ja ei ravinud mitte haigust, vaid pelgalt leevendas sümptomit. Sest vastutusest pere ees põgeneb ta nagu ülejooksik ja oma potentsiaali võimsaks teadlikuks meheks saada ei täida. Irooniline, et osad mehed kasutavad raha naiste peibutamiseks, kuigi enda sõnul ei salli kullakaevureid, ja osad naised kasutavad oma ilusat keha samal eesmärgil, samas väites, kuidas nad vihkavad, kui neid objektifitseeritakse. Reality check kuluks ära. Halloo, kosmos!

See pole veel kõik. On ka äärmuslikumaid variante. Mimmile järgneb või eelneb mootorratas. Mida võimsam, seda kõvemana mees end tunneb. Jõukama mehe puhul lisaks sportauto. Kompenseerivad keskealised trollid kannavad reeglina ka firmariideid. Mida suuremalt Gucci või Armani särgi peale on visandatud, seda ägedam. Nüüd võib keskealine mees süüdimatult kaks korda nädalas solaariumis käia ja kord kuus kulme kitkumas ja uusi juukseid istutamas, ilma et ta tunneks, et tingimata omasooihar on. Peab tunnistama, et kõrvalt on seda kurbmängu päris lõbus vaadata. Homo homini lupus est. Muahahhaaaa!

Kuidas sellist mehe allakäigutreppi vältida? Naised, te olete nii ägedad! Sestap proovige juba algusest peale mitte rahulduda suhtes vähesega. Nii mehe tähelepanu ja aja suhtes kui ka suunates meest alati endast maksimumi andma ning enda potentsiaali täielikult teostama. Kõiges, mitte ainult töös. Muidugi on perioode, kus nii naine kui mees peavad tööelus ekstra palju panustama, et seatud eesmärke saavutada. Kui seda tehes ka enda sisemised silmad lahti hoida ja märgata, et tasakaal isikliku arengu, töökohustuste ja perekonna heaolu vahel säiliks, siis jääb mehe keskeakriis vaid hüpoteetiliseks ohuks. Mees, kelle elus on suhe armsamaga, pere ja töö tasakaalus, ei hakka kunagi neljakümneaastaselt poisikesena käituma ega vaja enda ellu poole nooremat bimbot, motikat või mõnda kolmandat imevigurit oma mehelike puuduste kompenseerimiseks. Intuitiivselt tark naine, kes suudab meest enda kõrval südamesoojuse ja tarkusega toetada, inspireerib meest olema kunn mitte ainult näiliselt, vaid ka sisuliselt. Selline võluvõim on naisel mehe kujundamisel.

Allikas: Margus Vaher "Aga miks mehed sellised on?"

Margus Vaher räägib oma uues raamatus "Aga miks mehed sellised on" avameelselt armastusest, seksist, petmisest ja kõigest sellest, millest muidu mehed ei räägi. 69 naiste ausat küsimust leiab 69 Marguse veel ausamat vastust. Lustime!

Raamatust leiad minu ausad ja humoorikad vastused armsate naiste küsimustele, mis on saabunud pärast minu kahe raamatu, "Tee mehe südamesse" ja "Kuidas armastada naist?" ilmumist minu meilile või FB blogisse "Mis tegelikult loeb?"." Margus Vaher