Naeratab palju, särab õnnest, rõõmustab ülevoolavalt tema nägemise üle ja on tänulik koosoldud aja eest. Ta puudutab oma väljavalitut sensuaalselt ja õrnusega, vaatab imetlusega, hüppab talle sülle. Kõik see ongi naiselikkus, kõik see ongi mehe hinge toit. Kõike seda peamegi me alati ülal hoidma ja väärtustama ning suhte arenedes edasi pakkuma.

Naiselikkuse energial on oma seaduspära, nii nagu kosmosel on oma seadused. Elades nende seaduste nagu naiselikkuse naturaalse etiketi järgi, äratame ennast naisena ning muudame oma elu.

Enne kui me saame hakata äratama meest, tuleb meil äratada iseennast. Ehk kõigepealt tuleb meil hakata elama neid loodusseadusi iseenda südames, kuni need voolavad loomulikult, mitte näpuga märkmikust järge ajades, vaid ise enda sees tunnetades, oma südamest lähtudes.

Meie tegevused täituvad õnnega. Elu hakkab voolama kergelt ja harmooniliselt. Selle läbi äratame me mehes mehelikud instinktid koos suure lugupidamise, siira armastuse ja pideva hoolitsusega enda vastu, tuues sügava õnne, rahulolu ja harmoonia meie igapäevaellu.

Naiselikkuse energia on soojendav, toitev, hellitav ja hoidev. See on elav energia nagu armastuski - õrn, pehme ja graatsiline. Seda on võimalik endas tugevdada, kasvatada ja hoida, või siis lõhkuda ja vähendada.

Meis kõigis olid need instinktid tugevad, kui olime väikesed tüdrukud, kuid kasvades suruti need meis alla läbi uute ideede naiste rolli kohta.

Autor: Mari Metsallik

Allikas: Mari Metsallik "Naiselikkuse saladused", kirjastus Pilgrim