Kui praegu näeme taevast kaunitari õhtuti pärast päikeseloojangut läänetaevas Ehatähena eredalt säramas, siis retrograadi ajal muudab Veenus oma positsiooni Päikese suhtes. Varsti on ta nähtav hommikuti, enne päikesetõusu idataevas ning siis saab Veenust Koidutäheks nimetada.

Astroloogiliselt tähendab retrograad aeglustumist, planeedi energia pöördub väliselt pigem sissepoole, on aeg tegeleda Veenuse teemadega enda sisemaailmas ning sõlmida kokku minevikus lahtiseks jäänud otsi. Esile võivad kerkida vajakajäämised nii isiklikes kui ärialastes partnerlussuhetes. Tasub uurida, mis on suhteprobleemide taga, kuidas sa ise suhtes käitud, mida ootad, mida kardad, milliseid mineviku varje endaga kaasas kannad. Kas on tasakaalus see, mida ise suhtesse annad ja mida vastu saad? Kas oskad tänuga vastu võtta, mida sulle pakutakse?

Veenuse retrograadi ajal kipuvad asjad venima. Uute suhete loomine ei taha õnnestuda, ka ei ole see sobiv aeg lahkuminekuks - võimalik, et hiljem kahetsed tehtut või siis on pea võimatu endisele partnerile selgeks teha, et suhe on lõppenud. Ei ole soovitatav teha iluoperatsiooni või põhjalikku stiilimuutust ega kujundada ümber kodust interjööri või iluaeda. Riskantne on osta kalleid asju, alustada uut äri ja teha olulisi tehinguid. Küll aga sobib Veenuse tagurdamise periood selleks, et kasutatud asjad (igasugu iluvidinad, riided ja kunstiteosed) maha müüa ning varem alustatud või pooleli jäänud projektidega jätkata.

Sel 43-päevasel perioodil võivad taas välja ilmuda kunagised kallimad, vanad sõbrad ja äripartnerid. See võib olla märgiks, et sul on suhteid, mis on väliselt küll lõpetatud, ent hingetasandil endiselt tugevalt siduvad. Tasub hoolega mõelda, kas anda vanale armastusele uus võimalus või tuleb tegeleda sellega, et hingetasandil vana suhe lõpetada, oma südames uuele ruumi teha. Ka võid selgemini näha, kuidas varasemates suhetes kogetu mõjutab sinu partnerivalikuid ja suhtlust praeguse partneriga. Teadlikkuse tõstmine enda sisemaailmas toimuva kohta võimaldab tulevikus targem olla ja suhete kvaliteeti parandada.

Veenuse retrograad mõjutab päikesemärkide esindajaist enim Kaksikuid, Sõnne ja Kaalusid, aga ka kõiki neid inimesi, kelle sünnikaardis on tugev Veenuse mõju või kelle sünnikaardi olulisi punkte transiitne Veenus tugevalt puudutab.

Autor: Maria Angel, maria.angel@eestihoroskoop.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid