Ära keskendu oma vihale, vaid võta seda kui ülesannet ja võimalust see tunne ringi teha. Alati, kui inimene maa peale tuleb, annab vaimne olend Chiron inimesele ka väikese ülesande. Minule andis ta järgmised ülesanded: õpi olema enesekindel, tee ringi oma ebakindlus. Aga ma pole veel hakkama saanud, näed, artriit kallal ja ikka norin teistega, tee mis sa tahad.

Minagi kahtlesin endas alguses, kui hakkasin inimesi abistama. Kui klient läks uksest välja, siis mõtlesin, et armas aeg, mida ma talle rääkisin ja et seda või teist ei rääkinudki! Kas see oli ja on ikka õige?

Kui oleme solvunud, siis kuidas me käitume? Kõik me mõtted on niinimetatud solvaja juures. Enda sees heidame solvajale ette tema käitumist, ütlemist ja tegutsemist ning muudkui kütame ennast üles. Kuidas tema tohtis mulle niimoodi öelda ja teha? Mõni kohe ütlebki välja, et "seda ei anna ma talle iialgi andeks". No aga siis sa kannad ju enda sees terve elu solvumise, haavumise ja viha tunnet ning selle tulemusena jääd ise haigeks. Pane tähele tundeid ja OLE TEADLIK, ET SEE ON AINULT TUNNE. SINU TUNNE EI OLE SINA. Sinu tunne on loomejõud ja sinu tööriist, sinust eraldi seisev energiaväli. Võtmeküsimus on selles, mida selle tundega teha. Kui tundega samastuda, siis hakatakse selle tunde pealt oma elu elama. Viha energias elamine ainult hävitab inimest, see ei aita kellelgi tervemalt, ennast ja teisi säästvamalt elama hakata. Sa saad oma tunnete võnkesagedust alati muuta, öeldes: Mina kogen praegu ... (nt solvumise/viha/alaväärsuse) tunnet. See lause muudab solvumise energiavälja võnkesagedust ja tunne muutub harmooniliseks energiaks. Ja seejärel vaata, kui rõõmsalt sa asju teed!

Niisiis võib kokkuvõtteks öelda, et me tulemegi maa peale õppima energiatega tööd tegema, sest kõik on energia. Viha ja energeetiline mahatõmbamine on karm teema. On küll, aga tegelikult tähendab energeetiline mahatõmbamine ju ainult seda, et tõmbame iseennast maha. Universumis kehtib kindlalt see seadus, et kui sa annad teisele hinnangu, oled hinnangu iseendale andnud. Sest negatiivne tunne on ju sinu sees - ja see ei lähe teise peale.

Destruktiivne viha lõhub siiski energeetilist välja ka üldiselt ja mõjub lõppkokkuvõttes ikkagi rabestavalt. Jaa, see mõjub väga halvasti. Kui mõtleme, siis toodame psüühilist energiat. Kui mõtleme negatiivselt, toodame negatiivset psüühilist energiat, mis on madala võnkesagedusega. Positiivselt mõeldes toodame kõrge võnkesagedusega positiivset psüühilist energiat.

Inimene on kanal taeva ja maa vahel ja kanaldab taeva energiaid maa sisse. Kujutagem nüüd ette, mis juhtub siis, kui inimese sees on madala sagedusega psüühiline energia ja ta võtab universumi puhast, kõrge sagedusega energiat vastu. Esiteks võib juhtuda see, et puhas energia ei liigugi temast läbi, sest madala sagedusega psüühiline energia on nagu kork või tropp tee peal ees. Teiseks võib juhtuda see, et madalas võnkesageduses rakud jäävad haigeks ja surevad ära. Nad arenevad edasi nii, et iga järgmine uus rakupõlvkond sünnib geeniveaga.

Kui inimese üldine käitumisviis on negatiivne, siis ta vananeb väga kiiresti, positiivse energiaväljaga inimesed elavad palju kauem. Kui inimene on väga tugeva negatiivse sisemise laenguga ja paristab selle välja teiste peale, siis ta laseb sellel energial liikuda ja võib elada kõrge eani, puistates laiali madalsageduslikku energiat. Sisemise vihaga inimene, kes hoiab viha hammaste taga, sureb järsku, sest ta hävitab ennast seestpoolt.

Autor: Mai-Agate Väljataga

Allikas: Mai-Agate Väljataga "Loomise õpetus II", kirjastus Pilgrim